Lloret de Mar

Hiszpania
Kraj: Hiszpania
Kontynent: Europa
Kategoria: Plaże, morza, jeziora i rzeki
Prowincja: Katalonia
Powierzchnia: 47 km²
GPS: N: 41°41'49.13", E: 2°50'44.73"
Lloret de Mar - panorama

Lloret de Mar to jeden z najpopularniejszych letnich kurortów Hiszpańskich, położony w Katalonii w południowej części wybrzeża Costa Brava. W mieście znajduje wiele pięknych piaszczystych plaż o niespotykanych malowniczych krajobrazach (plaża z obu strona otoczona jest urwiskami skalnymi). Doskonała baza noclegowa i rozbudowana sieć punktów usługowych, w których można wypożyczyć parasole, leżaki czy sprzęt do uprawiania sportów wodnych (deski, rowery czy skutery wodne) powoduje że w sezonie letnim przybywają tu tłumy wczasowiczów. Z myślą o turystach przygotowano tu także liczne restauracje, dyskoteki, puby, bary, beach cluby czy nocne lokale które uważane są za jedne z najlepszych w Europie.

Zwiedzanie

Lloret de Mar to także miasto o wielowiekowej historii. Znajduje się tu także wiele zabytkowych budowli z których godne uwagi są m in. XI wieczna kaplica Sant Quirze, XVI wieczny Kościół Sant Roma, XI wieczny zamek (Castillo de Sant Joan), okazałe grobowce Cami del repos oraz poświęcony żonom rybaków pomnik rybaczki. W Lloret de Mar znajduje się także jeden z największych parków wodnych w Europie - Water World w którym dla miłośników kąpieli przygotowano ponad 20 różnych atrakcji i zjeżdżalni wodnych. Lloret de Mar stanowi także idealny punkt wypadowy do pobliskiej Barcelony i średniowiecznej Girony.

Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Cava to produkowane w Katalonii wino musujące, które stanowi odpowiednik francuskiego szampana. Jego nazwa pochodzi od katalońskiego słowa oznaczającego piwnicę, w której przechowuje się wino.
Polub nas