Beto Carrero World - panorama

Penha to miasto w południowo-wschodniej Brazylii, położone nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych jest tu usytuowany na terenie miasta park rozrywki Beto Carrero World (Świat Beto Carrero). Powstał on w 1991 roku a jego założycielem był znany brazylijski kowboj Beto Carrero (a właściwie João Batista Sérgio Murad). Początkowo znajdował się tu jedynie diabelski młyn oraz kilka namiotów w których odbywały się różnorakie pokazy i inscenizacje. Z biegiem lat to niepozorne wesołe miasteczko rozrosło się w rozległy kompleks z licznymi atrakcjami, kolejkami górskimi oraz zabawami. Obecnie Beto Carrero World zajmuje powierzchnie 14 km² i podzielony jest na jedenaście sektorów tematycznych:

 1. Avenida das Naçoes (Aleja Narodów) - jest to miejsce w którym znajduje się największa budowla parku - Zamek Narodów (Castelo das Naçoes). Ponadto jest tu także basen na którym odbywają się egzotyczne pokazy, kino 4D, wenecka karuzela czy Raskapuska.
 2. Mundo Animal (Świat Zwierząt) - jest to strefa zoo, gdzie obejrzeć można zwierzęta z całego świata (m.in. słonie, żyrafy, żółwie, węże, małpy, drapieżne koty, gady czy ptaki)
 3. Vila Germânica (Germańska Wioska) - jest to strefa poświęcona niemieckiej mniejszości zamieszkującą stan Santa Catarina. Obejrzeć tu można m.in. niemiecką architekturę oraz restauracje serwujące niemiecką kuchnię. Duża popularnością cieszy tu się także kolejka górska Tigor Mountain
 4. Triplikland (Triplikland) - jest to miejsce przeznaczone głównie dla najmłodszych gości parku gdzie znajduje się wiele różnego rodzaju karuzel, elektryczne samochodziki czy diabelski młyn.
 5. Cowboyland (Miasteczko Kowbojskie) - jest to jedna z nowszych sekcji parku w której można poczuć się jak na Dzikim Zachodzie. Znajduje się m.in. kowbojskie miasteczko, wioska indiańska oraz pomnik założyciela parku Beto Carrero.
 6. Ilha dos Piratas (Wyspa Piratów) - jest to sekcja poświęcona piratom gdzie obejrzeć można tradycyjną łódź piracką. Na wyspę prowadzi most wiszący.
 7. Aventura Radical (Wielka Przygoda) - w tej sekcji znajdują się najbardziej ekstremalne atrakcje parku. Są tu m.in. szybkie kolejki górskie Firewhip i Star Mountain czy przerażający tunel strachu Portal da Escuridao.
 8. Hot Wheels (Hot Wheels) - jest to sekcja przeznaczona głównie dla miłośników rajdów samochodowych. Obejrzeć można tu m.in. efektowne pokazy manewrów samochodowych Hot Wheels Epic. Dodatkową atrakcją jest tu 93 metrowa wieża swobodnego spadku big tower.
 9. Madagascar (Madagaskar) - jest to miejsce które najbardziej przypadnie do gustu miłośnikom filmu animowanemu Madagaskar. Spotkać można tu głównych bohaterów filmu lwa, zebrę, hipopotama i żyrafę.
 10. Terra da Fantasia (Kraina Fantazji) - jest to jedna z największych sekcji parku gdzie można wyruszyć ze stacji Estaçao Joao Alves de Queiroz na 5-kilometrową trasę pociągiem DinoMagic. Pod drodze czeka nas wiele niespodzianek oraz atrakcji (w tym m.in. Jaskinia Dinozaurów).
 11. Nerf Mania - jest to nowa sekcja która otwarta została przy współpracy z firmą Hasbro gdzie prezentowane są atrakcje i zabawy wykonane na wzór produktów firmy Nerf.

Na terenie parku znajduje się także tor motocrossowy oraz tor kartingowy na którym organizowane są międzynarodowe zawody w wyścigach gokartów.

Beto Carrero World - Plan

Ciekawostki

 • W 2014 roku Beto Carrero World stał się największym parkiem rozrywki w Ameryce Łacińskiej.
access_time Godziny otwarcia
- codziennie w godz.: 10:00-20:00
mail

Multimedia