Warnemünde

Niemcy
Kraj: Niemcy
Kontynent: Europa
Kategoria: Plaże, morza, jeziora i rzeki
Kraj związkowy: Meklemburgia-Pomorze Przednie
GPS: N: 54°10'31.00", E: 12°5'18.00"
Warnemünde - panorama

Warnemünde to dzielnica miasta Rostock, położona przy ujściu rzeki Warnow do Zatoki Meklemburskiej (Morze Bałtyckie). Stanowi główny zespół portowy wschodniej części Niemiec. Znajduje się tu port, stocznia oraz kąpielisko. Stąd też regularnie kursują promy do Danii i Szwecji. Warnemünde to także popularny letni ośrodek wypoczynkowy. Znajduje się tu niezwykle malownicza i szeroka na 150 metrów piaszczysta plaża. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budowli jest tu wybudowana w 1897 roku 37-metrowa latarnia morska. W sezonie letnim (od kwietnia do października) jest ona udostępniona dla zwiedzających. W sąsiedztwie latarni znajduje się zabytkowy budynek zwany Teepott. Wzniesiono go w latach sześćdziesiątych XX wieku. Jest to trzykondygnacyjny budynek z charakterystycznym hiperbolicznym dachem.

Ciekawostki

  • W 1234 roku w rejonie Warnemünde doszło do bitwy morskiej, w której oddziały niemieckie z hanzeatyckiej Lubeki pokonały flotę duńską.

Zdjęcia [8]
Warnemünde
Plaże, morza, jeziora i rzeki Grolen· 153
Warnemünde
Plaże, morza, jeziora i rzeki Grolen· 144
Warnemünde
Plaże, morza, jeziora i rzeki Grolen· 140
Warnemünde
Plaże, morza, jeziora i rzeki Grolen· 151
Warnemünde
Plaże, morza, jeziora i rzeki Grolen· 142
Warnemünde
Plaże, morza, jeziora i rzeki Grolen· 143
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Niemcy nie mają zwyczaju przepuszczania kobiet w drzwiach ani nie całowania rąk na przywitanie. Należy więc uważać z okazywaniem Niemkom wylewnej sympatii.
Polub nas