Jezioro Oeschinen (Oeschinensee)

Szwajcaria
Kraj: Szwajcaria
Kontynent: Europa
Kategoria: Góry
Kanton: Berno
GPS: N: 46°29'54.00", E: 7°43'37.00"
Jezioro Oeschinen - panorama

Oeschinen (Oeschinensee) to niezwykle malownicze górskie jezioro w południowej Szwajcarii, położone w Alpach Berneńskich. Zasilane jest przez wiele górskich strumieni i nie posiada żadnego powierzchniowego odpływu. Jezioro zajmuje powierzchnię około 1,1 km² i osiąga maksymalną głębokość 56 metrów. W okresie zimowym tafla jeziora zamarza, ale latem kiedy temperatura wody osiąga około 20 °C można się w nim kąpać. Do jeziora dostać się można kolejką gondolową z oddalonego o 5 km miasteczka Kandersteg. W okolicy znajdują się także dwa malownicze wodospady. Od 2007 roku Jezioro Oeschinen, wraz z Jungfrau, Bietschhorn i lodowcem Aletschgletscher stanowi część obszaru chronionego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Ciekawostki

  • W pobliżu jeziora przebiegają szlaki turystyczne prowadzące do schronisk Blüemlisalphütte (2834 metry n.p.m.) i Fründenhütte (2526 metrów n.p.m.).

Zdjęcia [11]
Jezioro Oeschinen
Góry Flakfizer· 63
Jezioro Oeschinen
Góry Flakfizer· 78
Jezioro Oeschinen
Góry Flakfizer· 63
Jezioro Oeschinen
Góry Flakfizer· 65
Jezioro Oeschinen
Góry Flakfizer· 63
Jezioro Oeschinen
Góry Flakfizer· 71
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
W Szwajcarii znajduje się najsłynniejsza na świcie ściana wspinaczkowa. Położona jest w Alpach Berneńskich w regionie Jungfrau i stanowi ją północne zbocze góry Eiger (3970 metrów n.p.m.). Z uwagi na wiele wypadków jakimi zakończyły się próby jej zdobycia często jest także określana mianem Ściany Śmierci (Mordwand).
Reklama
Polub nas