Skywalk Allgäu

Niemcy
Kraj: Niemcy
Kontynent: Europa
Kategoria: Ciekawe miejsca
Kraj związkowy: Bawaria
Miejscowość: Scheidegg
Strona Internetowa: www.skywalk-allgaeu.de
GPS: N: 47°33'41.05", E: 9°49'43.21"
Skywalk Allgäu
Skywalk Allgäu - panorama

Scheidegg to niewielka miejscowość w południowych Niemczech, położona nad rzeką Scheibenbach w bezpośrednim sąsiedztwie austriackiej granicy. Jedną z ciekawszych atrakcji jest tu usytuowana na południowo-zachodnich rubieżach miasteczka kładka w koronach drzew zwana Skywalk Allgäu. Cała konstrukcja ma 540 metrów długości i składa się z zawieszonego na wysokości około 25 metrów metalowego mostu oraz 40 metrowej wieży widokowej. Na jej szczyt gdzie znajduje się taras widokowy dostać się można schodami lub przeszkloną windą (miejsce to dostępne jest także dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin z wózkami dziecięcymi). Z wieży rozpościera się przepiękny widok na Alpy Algawskie (Allgäuer Alpen), Jezioro Bodeńskie oraz malownicze okolice miasteczka Scheidegg.

Skywalk Allgäu - Plan

Ciekawostki

  • Do budowy kładki użyto około 500 ton stali co odpowiada wadze 5 tysięcy dorosłych koziorożców alpejskich;
  • Gdyby ustawiono wszystkie drzewa jakie znajdują się w pobliżu Skywalk Allgäu jedno na drugim to utworzyły by one wieżę o wysokości 75 tysięcy metrów;
  • Skywalk Allgäu znajduje się 1000 metrów n.p.m.

Zdjęcia [4]
Skywalk Allgäu
Ciekawe miejsca ZenSu· 38
Skywalk Allgäu
Ciekawe miejsca ZenSu· 34
Skywalk Allgäu
Ciekawe miejsca ZenSu· 37
Skywalk Allgäu
Ciekawe miejsca ZenSu· 29
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Znany z zamiłowania do piwa ostatni niemiecki cesarz i król Prus Wilhelm II Hohenzollern (1859-1941) powiedział kiedyś: "Dajcie mi kobietę, która szczerze kocha piwo, a podbiję cały świat".
Polub nas