Eastbourne

Wielka Brytania
Kraj: Wielka Brytania
Kontynent: Europa
Kategoria: Plaże, morza, jeziora i rzeki
Część: Anglia
GPS: N: 50°46'1.94", E: 0°17'33.61"
Eastbourne - panorama

Eastbourne to miasto w południowo-wschodniej Anglii, położone nad cieśniną La Manche (kanał morski oddzielający Wielką Brytanię od Francji). Swoją popularność jako popularny ośrodek wypoczynkowy Easbourne zawdzięcza księciu Devonshire, Williamowi Cavendishowi (1748-1811), który sprowadził tu wybitnego architekta Henryego Curreya aby zaprojektował on od nowa cały układ urbanistyczny miasta. Wtedy też wzdłuż wybrzeża wybudowano wiele okazałych wiktoriańskich wilii oraz ośrodków wypoczynkowych. Miejscowy klimat charakteryzuje się wysokim poziom nasłonecznienia, w stosunku do większości pozostałej części Anglii. Dlatego też miejsce to upodobali sobie miłośnicy słonecznych kąpieli i plażowania. Wzdłuż wybrzeża wybudowana została także promenada w której centralnym punkcie zajmuje się oddane do użytku w 1872 roku molo. W pobliżu molu, idąc w kierunku wschodnim dojść można do niezwykle interesującego Muzeum Wojskowego (Military Museum). W mieście znajduje się także kilka malowniczych parków z których najpopularniejsze to Gildredge Park oraz Princes Park ze zbiornikiem wodnym, otoczonym dwoma placami zabaw i polem golfowym.

Ciekawostki

  • Każdego roku w pierwszej połowie sierpnia w Eastbourne odbywa się między innymi turniej tenisowy kobiet The Hastings Direct International Championships oraz Airhow;
  • W Eastbourne rozgrywała się akcja filmu "Angus, stringi i przytulanki".

Zdjęcia [7]
Eastbourne
Plaże, morza, jeziora i rzeki Snowman· 431
Eastbourne
Plaże, morza, jeziora i rzeki Snowman· 406
Eastbourne
Plaże, morza, jeziora i rzeki Snowman· 439
Eastbourne
Plaże, morza, jeziora i rzeki Snowman· 407
Eastbourne
Plaże, morza, jeziora i rzeki Snowman· 407
Eastbourne
Plaże, morza, jeziora i rzeki Snowman· 421
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
W 1880 roku w Anglii założona została pierwsza na świecie książka telefoniczna. Znajdowało się w niej zaledwie 25 nazwisk.
Polub nas