Kasztel-ik Korona Podlasia

Polska
Kraj: Polska
Kontynent: Europa
Kategoria: Zamki i pałace
Województwo: Podlaskie
GPS: N: 52°23'16.61", E: 22°55'37.36"
Kasztel-ik Korona Podlasia - panorama

Olendry to niewielka miejscowość we wschodniej Polsce, położona nad rzeką Bug (lewy dopływ Narwi) na południowym skraju województwa Podlaskiego. Jedną z ciekawszych atrakcji jest tu usytuowany w pobliżu miasteczka Kasztel-ik Korona Podlasia. Ta ekscentryczna budowla powstała na początku XXI wieku z inicjatywy obdarzonego talentem budowniczym pana Jerzego Korowickiego. Właściciel niezwykle malowniczo położonej działki postanowił ogrodzić posesję własnoręcznie wykonanymi słupami z kamienia polnego. Praca ta dała mu tyle satysfakcji, że zdecydował się także wznieść większą budowlę. Kasztel wykonany został z ręcznie ciosanych i obrabianych kamieni, a całości dopełniają metalowe i żelazne elementy dekoracyjne. Budowla ma 15 metrów wysokości i otoczona jest niewielką fosą.

Ciekawostki

  • Nazwa obiektu wzięła się od zdania wypowiedzianego przez zachwyconą turystkę, która widząc go wykrzyknęła te słowa: "Och, jaki piękny kasztelik".

Zdjęcia [4]
Kasztel-ik Korona Podlasia
Zamki i pałace carston· 491
Kasztel-ik Korona Podlasia
Zamki i pałace carston· 454
Kasztel-ik Korona Podlasia
Zamki i pałace carston· 472
Kasztel-ik Korona Podlasia
Zamki i pałace carston· 484
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
W Polsce jest w sumie 45 uzdrowisk. Aby miejscowość otrzymała taki status, muszą na jej terenie być wody mineralne lub borowiny, korzystny leczniczy klimat oraz spokojny i estetyczny krajobraz.
Polub nas