Winterthur

Szwajcaria
Kraj: Szwajcaria
Kontynent: Europa
Kategoria: Miasta
Kanton: Zurych
Populacja: 98 949
Powierzchnia: 67 km²
Strona Internetowa: www.winterthur-tourismus.ch
GPS: N: 47°29'59.56", E: 8°43'34.18"
Winterthur
Winterthur - panorama
Winterthur to miasto w północno-wschodniej Szwajcarii, położone około 20 km w kierunku północno-wschodnim od Zurychu. Jego historia sięga czasów starożytnych, kiedy to znajdowała się tu rzymska osada Vitudurum. Obecnie Winterthur uważane jest za największy skarbiec kulturalny i historyczny Szwajcarii. W mieście znajduje się blisko 20 muzeów z których znaczna część posiada bogate zbiory dzieł sztuki o światowej renomie.
Lista wybranych muzeów w Winterthur:
- Prywatna Kolekcja Oskara Reinharta "Am Römerholz" (Sammlung Oskar Reinhart Am Römerholz - muzeum to szczyci się imponującą i niezwykle cenną prywatną kolekcją zbiorów francuskiego malarstwa z przełomu XIX i XX wieku)
- Muzeum Oskara Reinharta "Am Stadtgarten" (Museum Oskar Reinhart am Stadtgarten)
- Szwajcarskie Centrum Nauk Technorama
- Fotomuseum (kolekcja przeszło 30 tysięcy zdjęć słynnych fotografów)
- Kunstmuseum (Muzeum Sztuki)
- Villa Flora
- Museum Briner und Kern
Planując wizytę w Winterthur warto zapatrzyć się w kilkudniowy bilet muzealny (Museumspass) upoważniający wejście do wszystkich placówek a także na jazdę specjalnym autobusem muzealnym.
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
W samym sercu Szwajcarii w Alpach Berneńskich na szczycie góry Faulhorn (2681 metrów n.p.m.) znajduje się najstarszy górski hotel na świecie (Berghotel). Wybudowany został w 1830 roku co jak na tamte czasy było nie lada wyzwaniem. Na Faulhorn prowadzi kilka wytycznych szlaków turystycznych. Ze szczytu rozpościera się przepiękna panorama okolicy, aż po niemiecki Schwarzwald i francuskie Wogezy.
Reklama
Polub nas