Winterthur

Szwajcaria
Kraj: Szwajcaria
Kontynent: Europa
Kategoria: Miasta
Kanton: Zurych
Populacja: 98 949
Powierzchnia: 67 km²
Strona Internetowa: www.winterthur-tourismus.ch
GPS: N: 47°29'59.56", E: 8°43'34.18"
Winterthur
Winterthur - panorama

Winterthur to miasto w północno-wschodniej Szwajcarii, położone około 20 km w kierunku północno-wschodnim od Zurychu. Jego historia sięga czasów starożytnych, kiedy to znajdowała się tu rzymska osada Vitudurum. Obecnie Winterthur uważane jest za największy skarbiec kulturalny i historyczny Szwajcarii. W mieście znajduje się blisko 20 muzeów z których znaczna część posiada bogate zbiory dzieł sztuki o światowej renomie.

Lista wybranych muzeów w Winterthur:

  • Prywatna Kolekcja Oskara Reinharta "Am Römerholz" (Sammlung Oskar Reinhart Am Römerholz - muzeum to szczyci się imponującą i niezwykle cenną prywatną kolekcją zbiorów francuskiego malarstwa z przełomu XIX i XX wieku);
  • Muzeum Oskara Reinharta "Am Stadtgarten" (Museum Oskar Reinhart am Stadtgarten);
  • Szwajcarskie Centrum Nauk Technorama;
  • Fotomuseum (kolekcja przeszło 30 tysięcy zdjęć słynnych fotografów);
  • Kunstmuseum (Muzeum Sztuki);
  • Villa Flora;
  • Museum Briner und Kern.

Planując wizytę w Winterthur warto zapatrzyć się w kilkudniowy bilet muzealny (Museumspass) upoważniający wejście do wszystkich placówek a także na jazdę specjalnym autobusem muzealnym.

Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
W Szwajcarii znajduje się najbardziej stroma górska kolejka zębata na świecie. Jest nią znajdująca się w Alpach Urneńskich w masywie górskim Pilatus kolej Pilatusbahn. Linia ta oddana została do użytku w w 1889 roku i wwozi turystów na szczyt słynnej "przeklętej" góry Pilatus (2137 metrów n.p.m.). Jej nazwa związana jest miejscową legendą, która głosi, że do znajdującego się na jej szczycie niewielkiego jeziora zostały wrzucone zwłoki Poncjusza Piłata (rzymski prefekt starożytnej Judei, który przewodził procesowi Jezusa Chrystusa i zatwierdził jego wyrok).
Reklama
Polub nas