Loro Park (Loro Parque)

Hiszpania
Kraj: Hiszpania
Kontynent: Europa
Kategoria: Parki rozrywki
Prowincja: Wyspy Kanaryjskie
Miejscowość: Puerto de la Cruz
Strona Internetowa: www.loroparque.com
GPS: N: 28°24'31.18", W: 16°33'55.81"
Loro Park
Loro Park - panorama
Loro Park to ogród zoologiczno-botaniczny w Hiszpanii, położony w Puerto de la Cruz na Teneryfie. Dla publiczności otwarty został w 1972 roku i ze swymi tropikalnymi ogrodami stał się domem dla wielu gatunków papugowatych. To właśnie tutaj odbyły się pierwsze w Europie spektakle, w których uczestniczyły papugi. Na przestrzeni lat ogród był systematycznie powiększany i rozbudowywany o nowe atrakcje, m.in. w 1993 otwarto wybieg dla goryli, a w 1999 roku dla gości udostępniono wielkie akwarium w kształcie kilkumetrowego cylindra. W ciągu całej swojej działalności park zwiększył swoja powierzchnię dziesięciokrotnie. Dziś do największych atrakcji należą pokazy delfinów, orek, papug i lwów morskich. Oprócz tego w Loro Parku można zobaczyć akwarium w kształcie tunelu z rybami, wybiegi ze zwierzętami takimi jak: aligatory, flamingi, goryle, iguany, jaguary, leniwce, marmozety, mrówkojady, tygrysy, surykatki, szympansy, wydry, żółwie i żurawie oraz hodowlę orchidei. Na terenie ogrodu znajduje się także plac zabaw dla dzieci. Park zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym m.in. nagrodę księcia Filipa za zasługi na rzecz turystyki oraz trzecie miejsce w rankingu najlepszych ogrodów zoologicznych świata według użytkowników serwisu TripAdvisor w 2014 roku.

Ciekawostki
- W Loro Parku doszło do kilku wypadków podczas pokazów orek. W jednym z nich trener Alexis Martinez został zabity przez orkę Keto w trakcie pokazu.
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
W Andaluzji narodziło się słynme flamenco, czyli zjawisko kulturowe, związane z folklorem andaluzyjskich Cyganów, obejmujące muzykę graną przede wszystkim na gitarze, śpiew, taniec oraz specyficzny strój tancerzy (obcisłe spodnie, biała koszula, obcisła kamizelka, mała apaszka pod szyją, buty wzorowane na butach do jazdy konnej z wysokimi obcasami oraz charakterystyczny płaskodenny kapelusz).
Reklama
Polub nas