Loro Park (Loro Parque)

Hiszpania
Kraj: Hiszpania
Kontynent: Europa
Kategoria: Parki rozrywki
Prowincja: Wyspy Kanaryjskie
Miejscowość: Puerto de la Cruz
Strona Internetowa: www.loroparque.com
GPS: N: 28°24'31.18", W: 16°33'55.81"
Loro Park
Loro Park - panorama

Loro Park to ogród zoologiczno-botaniczny w Hiszpanii, położony w Puerto de la Cruz na Teneryfie. Dla publiczności otwarty został w 1972 roku i ze swymi tropikalnymi ogrodami stał się domem dla wielu gatunków papugowatych. To właśnie tutaj odbyły się pierwsze w Europie spektakle, w których uczestniczyły papugi. Na przestrzeni lat ogród był systematycznie powiększany i rozbudowywany o nowe atrakcje, m.in. w 1993 otwarto wybieg dla goryli, a w 1999 roku dla gości udostępniono wielkie akwarium w kształcie kilkumetrowego cylindra. W ciągu całej swojej działalności park zwiększył swoja powierzchnię dziesięciokrotnie. Dziś do największych atrakcji należą pokazy delfinów, orek, papug i lwów morskich. Oprócz tego w Loro Parku można zobaczyć akwarium w kształcie tunelu z rybami, wybiegi ze zwierzętami takimi jak: aligatory, flamingi, goryle, iguany, jaguary, leniwce, marmozety, mrówkojady, tygrysy, surykatki, szympansy, wydry, żółwie i żurawie oraz hodowlę orchidei. Na terenie ogrodu znajduje się także plac zabaw dla dzieci. Park zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym m.in. nagrodę księcia Filipa za zasługi na rzecz turystyki oraz trzecie miejsce w rankingu najlepszych ogrodów zoologicznych świata według użytkowników serwisu TripAdvisor w 2014 roku.

Ciekawostki

  • W Loro Parku doszło do kilku wypadków podczas pokazów orek. W jednym z nich trener Alexis Martinez został zabity przez orkę Keto w trakcie pokazu.

Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Kunszt i skuteczność mieszkańców Balearów w posługiwaniu się niegdyś procą były legendarne. Hannibal przeprowadził 5 tysięcy wyspiarzy przez morze i Alpy, żeby walczyli z Rzymianami w II wojnie punickiej. Nagradzano ich zawsze kobietami i winem
Polub nas