Popeye Village

Malta
Kraj: Malta
Kontynent: Europa
Kategoria: Parki rozrywki
Region: Malta (wyspa)
Strona Internetowa: www.popeyemalta.com
GPS: N: 35°57'39.05", E: 14°20'28.68"
Popeye Village
Popeye Village - panorama

Popeye Village to malownicza osada rybacka na Malcie, położona nad zatoką Anchor Bay, około 2 km w kierunku północno-zachodnim od miasta Mellieha. Wioska składa się z około dwudziestu drewnianych chat zbudowanych w 1980 roku jako scenografia do filmu muzycznego pod tytułem Popeye. Do ich budowy wykorzystano drewno z Holandii, natomiast gonty drewniane użyte do budowy dachów zostały sprowadzone aż z Kanady. Po zakończeniu zdjęć prywatny przedsiębiorca wykupił osadę, i przekształcił ją w Park Rozrywki. Dla turystów przygotowano tu m.in. bar, plażę, sklepiki z licznymi pamiątkami oraz salę kinową w której można obejrzeć 20 minutowy dokument przedstawiający historię kręcenia filmu. Istnieje także możliwość obejrzenia wioski od strony morza podczas organizowanych w czasie sprzyjającej pogody rejsów łodzią wzdłuż wybrzeża.

Popeye

Popeye

Popeye to bohater amerykańskich komiksów oraz filmów animowanych. Jest niezwykle sympatycznym marynarzem o dobrym sercu, ale porywczej naturze (lubi bijatyki i bójki). Szczególną siłę zyskuje po zjedzeniu puszki szpinaku (fakt ten miał zapewne spopularyzować to nielubiane zwykle przez dzieci warzywo). Jego wybranka serca jest piękna Oliwka Olejek, a największym rywalem - Bluto (dawniej zwany Brutus). Pierwowzorem postaci był prawdopodobnie mieszkający w rodzinnym mieście Segara (rysownika komiksów) Polak, Frank "Rocky" Fiegel (1868-1947). W przedwojennej Polsce znany był jako marynarz Kubuś, a także był tłumaczony jako "Ferdek i Merdek". W 1980 roku powstał film fabularny z przygodami Popeye'a, gdzie główną rolę zagrał Robin Williams.

Zdjęcia [11]
Popeye Village
Parki rozrywki Lamia· 338
Popeye Village
Parki rozrywki Lamia· 319
Popeye Village
Parki rozrywki Lamia· 307
Popeye Village
Parki rozrywki Lamia· 309
Popeye Village
Parki rozrywki Lamia· 335
Popeye Village
Parki rozrywki Lamia· 300
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Na godle Republiki Malty dostrzec można Krzyż Jerzego. Jest to odznaczenie jakie otrzymali mieszkańcy wyspy 15 kwietnia 1942 roku od króla Wielkiej Brytanii Jerzego VI Windosra za wielkie męstwo oraz oddanie w czasie niemieckich i włoskich ataków lotniczych. Życie wówczas straciło przeszło 1200 brytyjskich oraz maltańskich obywateli, a także zniszczona została znaczna część stolicy Malty - Valletty. Krzyż Jerzego jest najwyższym cywilnym odznaczeniem państwowym Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii.
Reklama
Polub nas