Popeye Village

Malta
Kraj: Malta
Kontynent: Europa
Kategoria: Parki rozrywki
Region: Malta (wyspa)
Strona Internetowa: www.popeyemalta.com
GPS: N: 35°57'39.05", E: 14°20'28.68"
Popeye Village
Popeye Village - panorama

Popeye Village to malownicza osada rybacka na Malcie, położona nad zatoką Anchor Bay, około 2 km w kierunku północno-zachodnim od miasta Mellieha. Wioska składa się z około dwudziestu drewnianych chat zbudowanych w 1980 roku jako scenografia do filmu muzycznego pod tytułem Popeye. Do ich budowy wykorzystano drewno z Holandii, natomiast gonty drewniane użyte do budowy dachów zostały sprowadzone aż z Kanady. Po zakończeniu zdjęć prywatny przedsiębiorca wykupił osadę, i przekształcił ją w Park Rozrywki. Dla turystów przygotowano tu m.in. bar, plażę, sklepiki z licznymi pamiątkami oraz salę kinową w której można obejrzeć 20 minutowy dokument przedstawiający historię kręcenia filmu. Istnieje także możliwość obejrzenia wioski od strony morza podczas organizowanych w czasie sprzyjającej pogody rejsów łodzią wzdłuż wybrzeża.

Popeye

Popeye

Popeye to bohater amerykańskich komiksów oraz filmów animowanych. Jest niezwykle sympatycznym marynarzem o dobrym sercu, ale porywczej naturze (lubi bijatyki i bójki). Szczególną siłę zyskuje po zjedzeniu puszki szpinaku (fakt ten miał zapewne spopularyzować to nielubiane zwykle przez dzieci warzywo). Jego wybranka serca jest piękna Oliwka Olejek, a największym rywalem - Bluto (dawniej zwany Brutus). Pierwowzorem postaci był prawdopodobnie mieszkający w rodzinnym mieście Segara (rysownika komiksów) Polak, Frank "Rocky" Fiegel (1868-1947). W przedwojennej Polsce znany był jako marynarz Kubuś, a także był tłumaczony jako "Ferdek i Merdek". W 1980 roku powstał film fabularny z przygodami Popeye'a, gdzie główną rolę zagrał Robin Williams.

Zdjęcia [11]
Popeye Village
Parki rozrywki Lamia· 820
Popeye Village
Parki rozrywki Lamia· 756
Popeye Village
Parki rozrywki Lamia· 725
Popeye Village
Parki rozrywki Lamia· 757
Popeye Village
Parki rozrywki Lamia· 760
Popeye Village
Parki rozrywki Lamia· 733
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Malta do 2011 roku pozostawała jedynym z niewielu krajów na świecie i jedynym w Europie, gdzie rozwody były nielegalne. Zmienione to zostało dopiero w wyniku referendum w wyniku którego 53% obywateli opowiedziało się, za wprowadzeniem prawa rozwodowego.
Reklama
Polub nas