Zamek Scaligerich w Malcesine (Castello Scaligero di Malcesine)

Włochy
Kraj: Włochy
Kontynent: Europa
Kategoria: Zamki i pałace
Region: Wenecja Euganejska
Miejscowość: Malcesine
GPS: N: 45°45'58.06", E: 10°48'30.34"
Zamek Scaligerich w Malcesine - panorama

Malcesine to miasto w północnych Włoszech, położone nad północno-zachodnim brzegiem jeziora Garda. Jednym z jego ciekawszych zabytków jest usytuowany nad brzegiem jeziora okazały Zamek Scaligerich (Castello Scaligero di Malcesine). Jego początki sięgają XIII wieku, kiedy to wzniesiona została tu pierwsza warownia. W kolejnych wiekach była ona sukcesywnie przebudowywana i powiększana. W 1442 roku odlany został zamkowy dzwon, który po dziś dzień jest używany. W czasach gdy miasto pozostawało pod rządami Austriaków warownia zaadoptowana została na garnizon wojskowy. Po odzyskaniu okolicznych terenów przez Włochy budowla uznana została za zabytek narodowy. Obecnie w murach zamku mieści się muzeum historyczne. Odwiedzając Malcesine warto także wjechać kolejką na okoliczną górę Monte Baldo (2218 metrów n.p.m.) z której rozpościera się przepiękna panorama miasta i jeziora.

Ciekawostki

  • W 1786 roku przebywający w Malcesine Johann Wolfgang Goethe namalował szkic miejscowego zamku, za co został podejrzany o szpiegostwo na rzecz Austrii.

Zdjęcia [9]
Zamek Scaligerich w Malcesine
Zamki i pałace Alabamna· 119
Zamek Scaligerich w Malcesine
Zamki i pałace Alabamna· 117
Zamek Scaligerich w Malcesine
Zamki i pałace Alabamna· 121
Zamek Scaligerich w Malcesine
Zamki i pałace Alabamna· 131
Zamek Scaligerich w Malcesine
Zamki i pałace Alabamna· 118
Zamek Scaligerich w Malcesine
Zamki i pałace Alabamna· 130
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Znajdująca się na Sycylii - Etna (3340 metry n.p.m.) jest najwyższym czynnym wulkanem Europy i najwyższą górą Włoch poza masywem alpejskim. Kratery oraz zbocza Etny w okresie zimowym bardzo chętnie są wykorzystywane przez narciarzy. Jeden ze starożytnych mitów opowiada, że jakoby we wnętrzu wulkanu żyje stugłowy olbrzym Tyfon, który został zamknięty tam przez Zeusa.
Polub nas