Silbury Hill

Wielka Brytania
Kraj: Wielka Brytania
Kontynent: Europa
Kategoria: Ciekawe miejsca
Część: Anglia
GPS: N: 51°24'56.00", W: 1°51'27.00"
Silbury Hill - panorama

Silbury Hill to niewielkie wzgórze w południowej Anglii (hrabstwo Wiltshire), położone kilka kilometrów w kierunku południowym od Avebury. Ten blisko 40 metrowy regularny kopiec nie jest naturalnym wzniesieniem lecz usypany został około 2600 roku p.n.e. przez ówcześnie żyjących ludzi. Ciężko sobie dziś wyobrazić jak pradawni mieszkańcy Anglii przeprowadzali tak gigantyczne prace ziemne. Szacuje się, że przy jego budowie pracowało około 500 osób przez 15 lat. Przypuszcza się, że góra ta stanowi ogromny grobowiec, jednak jak do tej pory nie udało się niczego odnaleźć co by potwierdzało tę teorię. Obecnie Silbury Hill uznawane jest za największe prehistoryczne sztuczne wzgórze Europy. Jakiś czas temu kopiec został ogrodzony płotem i nie wolno na niego wchodzić.

Wymiary Silbury Hill:

  • wysokość: 40 metrów (131 ft)
  • średnica: 167 metrów (548 ft)

West Kennet Long Barrow

Odwiedzając Silbury Hill warto wybrać się na znajdujące się w pobliżu usypisko zwane West Kennet Long Barrow. W czasie prac archeologicznych odkryto w nim szczątki kilkudziesięciu osób, a czas budowy wzgórza ustalono na ok. 3250 p.n.e.

Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Sandwicz stanowi jeden z podstawowych elementów angielskiej kuchni. Ta popularna przekładana kanapka powstała w drugiej połowie XVIII wieku, kiedy to John Montagu (czwarty lord miasta Sandwich), zgłodniawszy podczas gry w karty, zniecierpliwiony długim oczekiwaniem na posiłek, polecił żeby po prostu wsunięto mu kawałek mięsa pomiędzy dwie kromki chleba. Wkrótce potem rozkazał aby takie posiłki przynoszone były mu wprost do biura co w konsekwencji przyczyniło się do popularyzacji sandwicza.
Reklama
Polub nas