Silbury Hill

Wielka Brytania
Kraj: Wielka Brytania
Kontynent: Europa
Kategoria: Ciekawe miejsca
Część: Anglia
GPS: N: 51°24'56.00", W: 1°51'27.00"
Silbury Hill - panorama
Silbury Hill to niewielkie wzgórze w południowej Anglii (hrabstwo Wiltshire), położone kilka kilometrów w kierunku południowym od Avebury. Ten blisko 40 metrowy regularny kopiec nie jest naturalnym wzniesieniem lecz usypany został około 2600 roku p.n.e. przez ówcześnie żyjących ludzi. Ciężko sobie dziś wyobrazić jak pradawni mieszkańcy Anglii przeprowadzali tak gigantyczne prace ziemne. Szacuje się, że przy jego budowie pracowało około 500 osób przez 15 lat. Przypuszcza się, że góra ta stanowi ogromny grobowiec, jednak jak do tej pory nie udało się niczego odnaleźć co by potwierdzało tę teorię. Obecnie Silbury Hill uznawane jest za największe prehistoryczne sztuczne wzgórze Europy. Jakiś czas temu kopiec został ogrodzony płotem i nie wolno na niego wchodzić.

Wymiary Silbury Hill:
- wysokość: 40 metrów (131 ft)
- średnica: 167 metrów (548 ft)

West Kennet Long Barrow
Odwiedzając Silbury Hill warto wybrać się na znajdujące się w pobliżu usypisko zwane West Kennet Long Barrow. W czasie prac archeologicznych odkryto w nim szczątki kilkudziesięciu osób, a czas budowy wzgórza ustalono na ok. 3250 p.n.e.
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Wbrew powszechnemu mniemaniu obchodzenie 14 lutego dnia św. Walentego, to nie pomysł speców od marketingu amerykańskich sieci handlowych. Zwyczaj ten zapoczątkowany został przez szkockiego poetę i powieściopisarza Waltera Scotta. A dokładnie stało się to za sprawą, żyjących w okresie średniowiecza bohaterów jego powieści zatytułowanej "Piękne dziewczę z Perth". To właśnie na kartach tej książki wyczytać możemy o pewnej szkockiej legendzie głoszącej, że w dzień św. Walentego paki łączą się w pary, co zainspirowało piękną Katarzynę do obdarowania swego ukochanego Henryka pocałunkiem.
Reklama
Polub nas