Kopalnia Miedzi w Stolzembourg (Musée de l’ancienne mine de cuivr Stolzembourg)

Luksemburg
Kraj: Luksemburg
Kontynent: Europa
Kategoria: Sztolnie i Kopalnie
Dystrykt: Diekirch
Miejscowość: Stolzembourg
GPS: N: 49°57'47.73", E: 6°10'11.05"
Kopalnia Miedzi w Stolzembourg
Kopalnia Miedzi w Stolzembourg - panorama

Stolzembourg to niewielkie miasteczko w północno-wschodniej części Luksemburga, położone w gminie Putscheid w bezpośrednim sąsiedztwie niemieckiej granicy. Jedną z jego ciekawszych atrakcji turystycznych jest znajdujące się w dawnej kopalni miedzi muzeum górnictwa. Kopalnia ta liczy sobie już przeszło 500 lat. Miedź pozyskiwano tu, aż do 1944 roku. W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia została ona przekształcona w placówkę muzealną. Dla zwiedzających przygotowano tu kilka ścieżek dydaktycznych przybliżających budowę geologiczną okolicznych terenów oraz pracę górników w kopalni. W miasteczku znajduje się także niewielki zamek (Château de Stolzembourg). Niestety stanowi on własność prywatną i nie jest udostępniony dla zwiedzających.

Ceny biletów
- tylko muzeum (1 godzina) - dorośli - 1,00 EUR, dzieci do lat 13 bezpłatnie, przewodnik - 33 EUR;
- muzeum połączone z geologiczna ścieżką dydaktyczną (2 godziny) - dorośli - 1,00 EUR, dzieci do lat 13 bezpłatnie, przewodnik - 50 EUR,
- muzeum połączone z geologiczna ścieżką dydaktyczną oraz zejściem do jaskiń (3 godziny) - dorośli - 5,00 EUR, dzieci 6-13 lat - 2,00 EUR, przewodnik - 65 EUR.
Godziny otwarcia
- od Wielkanocy do końca września
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Na terenie Luksemburga znajduje się tylko jeden obszar chroniony o randze parku narodowego. Jest nim znajdujący się w północnej części kraju Park Narodowy Oewersauer (Uewersauer).
Reklama
Polub nas