Ajia Napa (Αγία Νάπα)

Cypr
Kraj: Cypr
Kontynent: Europa
Kategoria: Plaże, morza, jeziora i rzeki
Dystrynkt: Famagusta
Strona Internetowa: www.agianapa.org.cy
GPS: N: 34°58'48.00", E: 34°0'0.00"
Ajia Napa
Ajia Napa - panorama

Ajia Napa (Aya Napa) to niewielkie miasteczko i zarazem popularny ośrodek turystyczny na Cyprze, położony na południowo-wschodnim krańcu wyspy nad brzegiem Morza Śródziemnego w pobliżu Przylądka Greco. Niegdyś znajdowała się tu niewielka wioska rybacka, która w bardzo szybkim czasie przekształciła się w nowoczesny kurort z licznymi luksusowymi hotelami, tawernami, klubami oraz dyskotekami. Dziś na każdym korku spotkać tu można turystów przybyłych praktycznie z każdego zakątka świata. Ponadto wokół miasta znajdują się też wiele pięknych piaszczystych plaż (najpopularniejsze to Nissi Beach i Makronissos Beach). Część z nich szczyci się certyfikatem Błękitnej Flagi. Każda z plaż kusi bogatą ofertą sportów wodnych. Według miejscowych legend wybrzeże miasta zamieszkuje potwór, który swoim wyglądem przypomina po części morświna i smoka.

Ciekawostki

  • Nazwa Ajia Napa (Święta Pani Lasów) pochodzi od XVI wiecznego weneckiego klasztoru jaki znajduje się w centrum miasta. Powstał on w miejscu jaskini w której odnaleziono ikonę Matki Bożej.

Zdjęcia [10]
Ajia Napa
Plaże, morza, jeziora i rzeki Ewa Brujita· 1848
Ajia Napa
Plaże, morza, jeziora i rzeki Ewa Brujita· 1786
Ajia Napa
Plaże, morza, jeziora i rzeki Ewa Brujita· 1798
Ajia Napa
Plaże, morza, jeziora i rzeki Ewa Brujita· 1852
Ajia Napa
Plaże, morza, jeziora i rzeki Ewa Brujita· 1834
Ajia Napa
Plaże, morza, jeziora i rzeki Ewa Brujita· 1810
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Na Cyprze wszystkie nowe kościoły budowane są według stylu bizantyjskiego. Dlatego nawet budowle mające zaledwie po 30 czy 40 lat wyglądają jak zabytki sprzed kilku stuleci.
Polub nas