Hotel Utter Inn

Szwecja
Kraj: Szwecja
Kontynent: Europa
Kategoria: Ciekawe miejsca
Region: Västmanland
Miejscowość: Västerås
GPS: N: 59°35'44.75", E: 16°33'56.67"
Hotel Utter Inn - panorama

Västerås to miasto portowe w południowo-wschodniej Szwecji położone przy ujściu rzeki Svartån do jeziora Melar (Mälaren). Jedną z ciekawszych i nietypowych atrakcji turystycznych jest tu usytuowany bezpośrednio na jeziorze (około 1 km od brzegu) hotel Utter Inn. Budowla ta zaprojektowana została w 2000 roku przez szwedzkiego artystę Mikaela Genberga, który znany jest jako architekt alternatywnych środowisk życia. Ta niepozorna z zewnątrz konstrukcja posiada podwodne kajuty z których zakwaterowani goście podziwiać mogą przez panoramiczne okna faunę i florę jeziora Melar. Ekscentryczny hotel pomieścić może jednorazowo zaledwie dwie osoby, a dostać się można do niego jedynie drogą wodną. Część nawodna posiada taras słoneczny z leżakami do opalania oraz nadmuchiwanym pontonem.

Miasto

Odwiedzając Västerås warto także zwiedzić miasto i zobaczyć średniowieczną katedrę Mariacką (Domkyrkan Vårfru), wielokrotnie przebudowywany zamek oraz dzielnicę Kyrkbacken ze starą drewnianą zabudową.

Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Treskilling Yellow to wydany w 1885 roku w Szwecji znaczek pocztowy, który 22 maja 2010 roku został sprzedany na aukcji za rekordową sumę 2,3 miliona dolarów.
Polub nas