Zamek Howard (Castle Howard)

Wielka Brytania
Kraj: Wielka Brytania
Kontynent: Europa
Kategoria: Zamki i pałace
Część: Anglia
Strona Internetowa: www.castlehoward.co.uk
GPS: N: 54°7'18.65", W: 0°54'21.94"
Zamek Howard
Zamek Howard - panorama
Zamek Howard to jedna z największych i najwspanialszych prywatnych rezydencji w Wielkiej Brytanii. Znajduje się w hrabstwie North Yorkshire w odległości około 25 km od miejscowości York. Budowla ta wzniesiona została w latach 1699-1712 z polecenia brytyjskiego polityka trzeciego hrabiego Charlesa Howarda. Głównym projektantem posiadłości został znany angielski architekt John Vanbrugh (1664-1726). Pałac wybudowany został w stylu barokowym a całość otoczona została malowniczym angielskim parkiem krajobrazowym. W 1940 roku południowo-zachodnie skrzydło rezydencji zostało prawie doszczętnie strawione przez pożar. Po częściowej odbudowie w 1952 roku posiadłość Howardów udostępniona została dla zwiedzających. Zamek Howard jest obecnie jedną z największych angielskich prywatnych posiadłości. W jego murach znajduje się w sumie przeszło 140 różnego rodzaju pomieszczeń, sal i pokoi. W skład całego kompleksu wchodzą także: fontanna, Świątynia Czterech Wiatrów, Mauzoleum oraz Obelisk.

Ciekawostki
- Zamek Howard bardzo często wykorzystywany jest także jako plan filmowy przy kręceniu filmów lub seriali telewizyjnych.
Zdjęcia [3]
Zamek Howard
Zamki i pałace Greg· 1921
Zamek Howard
Zamki i pałace Greg· 1788
Zamek Howard
Zamki i pałace Greg· 2307
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Słyny symbol dolara $ (przekreślona litera S) wymyślony został w 1797 roku przez urodzonego w Szkocji w mięście St Andrews Johna Baine.
Reklama
Polub nas