Zamek Howard (Castle Howard)

Wielka Brytania
Kraj: Wielka Brytania
Kontynent: Europa
Kategoria: Zamki i pałace
Część: Anglia
Strona Internetowa: www.castlehoward.co.uk
GPS: N: 54°7'18.65", W: 0°54'21.94"
Zamek Howard
Zamek Howard - panorama

Zamek Howard to jedna z największych i najwspanialszych prywatnych rezydencji w Wielkiej Brytanii. Znajduje się w hrabstwie North Yorkshire w odległości około 25 km od miejscowości York. Budowla ta wzniesiona została w latach 1699-1712 z polecenia brytyjskiego polityka trzeciego hrabiego Charlesa Howarda. Głównym projektantem posiadłości został znany angielski architekt John Vanbrugh (1664-1726). Pałac wybudowany został w stylu barokowym a całość otoczona została malowniczym angielskim parkiem krajobrazowym. W 1940 roku południowo-zachodnie skrzydło rezydencji zostało prawie doszczętnie strawione przez pożar. Po częściowej odbudowie w 1952 roku posiadłość Howardów udostępniona została dla zwiedzających. Zamek Howard jest obecnie jedną z największych angielskich prywatnych posiadłości. W jego murach znajduje się w sumie przeszło 140 różnego rodzaju pomieszczeń, sal i pokoi. W skład całego kompleksu wchodzą także: fontanna, Świątynia Czterech Wiatrów, Mauzoleum oraz Obelisk.

Ciekawostki

  • Zamek Howard bardzo często wykorzystywany jest także jako plan filmowy przy kręceniu filmów lub seriali telewizyjnych.

Zdjęcia [3]
Zamek Howard
Zamki i pałace Greg· 2100
Zamek Howard
Zamki i pałace Greg· 1953
Zamek Howard
Zamki i pałace Greg· 2514
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
W 1865 roku największa góra Ziemi - Mount Everest (8850 metrów n.p.m.) została nazwana na cześć słynnego walijskiego geodety i kartografa pułkownika sir George'a Everesta. Wcześniej góra określana była mianem Szczyt XV.
Reklama
Polub nas