Aquapark Tatralandia - panorama

Tatralandia to jeden z największych i najpopularniejszych Aquaparków na Słowacji. Usytuowany jest w północnej części kraju w pobliżu miejscowości Liptowski Mikułasz nad utworzonym w latach 1965-1975 zbiornikiem retencyjnym Liptovská Mara. Park utworzony został przy geotermalnym źródle, gdzie z głębokości ponad 2500 metrów bije woda o temperaturze przekraczającej 60 °C. Na gości czeka tu niezliczona ilość różnorodnych wodnych atrakcji. Tatralandia podzielona jest na kilka stref tematycznych, najważniejsze z nich to m in:

  • Tropical Paradise - obiekt, którego wnętrze zaprojektowane zostało na wzór tropikalnego raju gdzie przez cały rok panuje temperatura blisko 30 stopni Celsjusza,
  • Wyspa piratów z Karaibów - tropikalny świat z basenami z których roztacza się malowniczy widok na Tarty,
  • Saunowy świat Celtów - kompleks 17 saun w których można zregenerować i zrelaksować całe ciało,
  • Wellness Paradise - kompleks masażów, kąpieli, okładów a także innych zabiegów leczniczych oraz relaksacyjnych,
  • Funpark Tatralandia - cześć parku gdzie przygotowana z myślą o najmłodszych gościach gdzie czekają na nich różne atrakcje i zabawy takie jak m in. przejażdżka kolejką safari (Safari train), wodne huśtawki, labirynt luster czy zamek wodny z mnóstwem zjeżdżalni.

W sumie w Tatralandi znajduje się 14 dużych basenów termalnych (w tym 9 całorocznych), 30 zjeżdżalni rurowych. W skład całego kompleksu wchodzi także Holiday Village z ponad 700 miejscami noclegowymi.

access_time Godziny otwarcia
- od 13 czerwca do 15 września w godz. 9:00-21:00
local_offer Ceny biletów
- dzieci do 140 cm - 15 EUR
- dzieci powyżej 140 cm, studenci, emeryci - 20 EUR
- dorośli - 23 EUR
- grupa (dwie osoby dorosłe z trójką dzieci) - 50 EUR
mail

Multimedia