Pałac Wackerbarth (Schloss Wackerbarth)

Niemcy
Kraj: Niemcy
Kontynent: Europa
Kategoria: Zamki i pałace
Kraj związkowy: Saksonia
Miejscowość: Radebeul
Strona Internetowa: www.schloss-wackerbarth.de
GPS: N: 51°6'50.63", E: 13°37'4.78"
Pałac Wackerbarth
Pałac Wackerbarth - panorama

Radebeul to niewielkie miasto w południowo-wschodnich Niemczech, położone w dolinie Łaby, około 30 km od Drezna. Oprócz malowniczego położenia na winnym szlaku miasto znane jest także z otoczonego pieknym ogrodem barokowego Pałacu Wackerbarth. Budowla wzniesiona została w latach 1727-1729 na polecenie saksońskiego feldmarszałka i dyplomaty Augusta Christopha hrabiego von Wackerbarth. Głównym projektantem rezydencji został znany drezdeński architekt Johann Christoph Knöffel (1686-1752). Na przestrzeni XVIII i XIX wieku pałac stał się synonimem eleganckich win. Organizowane były tu liczne wystawne przyjęcia które zaszczycał swoją obecnością sam książę Saksonii i zarazem król Polski August II Mocny. Obecnie w skład całego kompleksu wchodzą m.in. barokowy Pałac, Belweder, ogród z fontanną, sklep z winami oraz nowoczesna manufaktura wina. Zwiedzanie pałacu połączyć można z degustacja miejscowych win i szampanów.

Ciekawostki

  • Na początku XX wieku w Radebeul mieszkał słynny niemiecki powieściopisarz Karol May (1842-1912). Jego życie i twórczość przybliża Karl-May-Museum.

Zdjęcia [6]
Pałac Wackerbarth
Zamki i pałace Czarny· 432
Pałac Wackerbarth
Zamki i pałace Czarny· 427
Pałac Wackerbarth
Zamki i pałace Czarny· 418
Pałac Wackerbarth
Zamki i pałace Czarny· 414
Pałac Wackerbarth
Zamki i pałace Czarny· 413
Pałac Wackerbarth
Zamki i pałace Czarny· 409
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
W Niemczech można kupić piwo marki AC/DC. AC/DC to australijski zespół muzyczny założony w Sydney w 1973 roku przez braci Angusa i Malcolma Youngów. Uznawani są oni m in. za pionierów muzyki hardrockowej i heavymetalowej wraz z takimi grupami Black Sabbath i Led Zeppelin
Polub nas