Tropikalna Wyspa (Tropical Islands)

Niemcy
Kraj: Niemcy
Kontynent: Europa
Kategoria: Parki rozrywki
Kraj związkowy: Brandenburgia
Miejscowość: Krausnick
Strona Internetowa: www.tropical-islands.de
GPS: N: 52°2'20.00", E: 13°44'56.00"
Tropikalna Wyspa
Tropikalna Wyspa - panorama

Tropikalna Wyspa (Tropical Islands) to park rozrywki i wypoczynku we wschodnich Niemczech, położony około 60 km w kierunku południowym od Berlina. Jest to jeden z największych europejskich tropikalnych parków, który każdego roku odwiedzany jest przez setki tysięcy osób z całych Niemiec oraz pobliskiej Polski. Wszystkie atrakcje znajdują się w olbrzymiej hali, która niegdyś została wybudowana jako stocznia dla sterowców przedsiębiorstwa CargoLifter AG. Statki powietrzne jednak nie były tu nigdy budowane, a we wnętrzu kopuły wybudowano plaże, baseny, restauracje, oraz posadzono tropikalny las. Kopuła posiada kubaturę przeszło 5 milionów m3 i ma 360 metrów długości, 210 metrów szerokości oraz 107 metrów wysokości. Jednocześnie może tu wypoczywać i bawić się blisko 8 tysięcy gości. Pod kopułą panuje przez cały rok stała temperatura około 26°C przy wilgotności powietrza od 40 do 60 %. Ogrzewanie podłogowe zaś, umożliwia gościom przyjemne spacery na bosaka. Do najciekawszych atrakcji parku należą m.in. największy na świecie zadaszony Las Tropikalny, Dom Tajski, Minigolf, klub Tropino z miniaturowymi samochodzikami, Wodny Świat z laguną i wierzą wodna z licznymi zjeżdżalniami wodnymi oraz przeszło 200 metrowa piaszczysta plaża pod palmami. Ponadto każdego dnia o godzinie 19:00 na Scenie Wayang w Wiosce Tropikalnej organizowany jest show w którym obejrzeć można cieszących się międzynarodową sławą tancerzów, akrobatów, żonglerów oraz linoskoczków.

Tropikalna Wyspa - Plan

Odrębną cześć Tropikalnej Wyspy stanowi największa w Europie egzotyczna Strefa Saun w której na miłośników wellness i SPA czeka siedem saun i łaźni parowych rozlokowanych pośród bujnej tropikalnej roślinności. Miejscowy mistrz ceremonii zaprasza na regularne napary połączone z show, które mają zarówno charakter odprężający jak i rozrywkowy.

Ciekawostki

  • Do budowy kopuły Tropikalnej Wyspy zużyto prawie 14 tysięcy ton stali;
  • W dniu swoich urodzin każdy może wejść na teren Tropikalnej Wyspy za darmo.

Ceny biletów
- normalny: 46,00 EUR
- ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy powyżej 65 lat): 36,50 EUR
- dzieci (do lat 5): wstęp wolny
Godziny otwarcia
Tropikalna Wyspa otwarta jest przez cały rok i przez całą dobę (wyjątek stanowi jedynie 24 grudnia)
Zdjęcia [16]
Tropikalna Wyspa
Parki rozrywki marecki· 4464
Tropikalna Wyspa
Parki rozrywki marecki· 3420
Tropikalna Wyspa
Parki rozrywki marecki· 3366
Tropikalna Wyspa
Parki rozrywki marecki· 3737
Tropikalna Wyspa
Parki rozrywki marecki· 3849
Tropikalna Wyspa
Parki rozrywki marecki· 3488
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Znany z zamiłowania do piwa ostatni niemiecki cesarz i król Prus Wilhelm II Hohenzollern (1859-1941) powiedział kiedyś: "Dajcie mi kobietę, która szczerze kocha piwo, a podbiję cały świat".
Polub nas