Zamek Duivenvoorde (Kasteel Duivenvoorde)

Holandia
Kraj: Holandia
Kontynent: Europa
Kategoria: Zamki i pałace
Prowincja: Holandia Południowa
Miejscowość: Voorschoten
Strona Internetowa: www.kasteelduivenvoorde.nl
GPS: N: 52°6'41.00", E: 4°25'3.00"
Zamek Duivenvoorde
Zamek Duivenvoorde - panorama

Voorschoten to niewielkie miasteczko w zachodniej Holandii, położone w odległości około 10 km w kierunku półncocno-wschodnim od Hagi. Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych jest tu usytuowany na obrzeżach miasta Zamek Duivenvoorde. Najstarsze wzmianki historyczne o grodzie warownym w miejscu obecnego zamku pochodzą z pierwszej połowi XIII wieku, co czyni go jednym z najstarszych tego typu obiektów w całej Holandii. Na przestrzeni wieków zamek dziedziczony był wielokrotnie przez różne skoligacone ze sobą rody. W 1717 roku w fasadę zamku wmurowano rzymskie tablice z inskrypcjami datowanymi na II-III wiek n.e. Ostatnim oficjalnym właścicielem zamku była Ludolfina Baroness Henriette van der Oye Schimmelpenninck (1891-1965). Po jej śmierci budowla przekazana została fundacji, która przywróciła gmachowi jego dawny XVII wieczny wygląd. Obecnie część zamku (poza południowym skrzydłem) udostępniona jest dla zwiedzających. W jego wnętrzach podziwiać możemy m in. cenną kolekcję dawnych mebli, portretów oraz porcelany.

Ceny biletów
- ulgowy - 3 EUR
- normalny - 6 EUR
Godziny otwarcia
Muzeum czynne jest od 6 kwietnia do 19 października od wtorku do soboty. Zwiedzanie odbywa się w zorganizowanych grupach z przednikiem dwa razy dziennie w godz 14:00 i 15:30.
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Holendrzy są najwyższym narodem na świecie. Przeciętny rodowity mieszkaniec Holandii ma około 183 cm wzrostu co oznacza, że jest on prawie 10 centymetrów wyższy niż przeciętny Polak czy Brytyjczyk.
Reklama
Polub nas