Portugalia - Atrakcje dla dzieci
Dla dzieci

Wiele osób przyjeżdżających do Portugalii, szczególnie z Europy Północnej zaskakuje sposób traktowania dzieci przez miejscową ludność. Praktycznie wszyscy Portugalczycy, zarówno starsi jak i młodsi przejmują się każdym dzieckiem przebywającym w ich otoczeniu i starają się zrobić wszystko aby zaspokoić jego potrzeby. Wiele ludzi uważa, że dzieci są tu zdecydowanie nadmiernie rozpieszczane i pozwala im się na zbyt dużo. Jeśli więc podróżujemy z dzieckiem po Portugalii to możemy się spodziewać, że prędzej czy później natrafimy na kogoś kto zapyta się (w dobrej wierze) o imię czy wiek naszej pociechy, lub okaże mu zwykłą serdeczność. W Portugalii dzieci są praktycznie wszędzie mile widziane. Śmiało możemy iść z maluchem do każdej restauracji czy lokalu. Nie ma też problemów z kupowanie mniejszych dań, za połowę ceny. W hotelach o wyższym standardzie za dzieci do szóstego roku życia, które dzielą pokój z rodzicami zwykle nie pobiera się dodatkowych opłat. Starsze dzieci zaś, bardzo często dostają zniżki. Podobnie jest w komunikacji miejskiej, gdzie w większości przypadków dzieci do 4 roku życia mogą jeździć za darmo. Mimo tak przyjaznego podejścia do dzieci na terenie Portugalii nie ma aż tak wieku parków rozrywki jak w innych krajach europejskich. Jednak w okresie letnim rozstawianych jest wiele wesołych miasteczek czy jarmarków. Popularne są tu także (szczególnie w regionie Algarve) parki wodne, oceanaria czy inne rozrywki związane z wodą.

Porady

 • Przebywając z dzieckiem w Portugalii, należy pamiętać o silnym i zdradliwym słońcu. Dlatego trzeba zawsze mieć ze sobą czapeczkę dla dziecka oraz kremie z filtrem UV;
 • W okresie wakacyjnym portugalska policja rozdaje elektroniczne bransolety pomagające szybko odnaleźć naszą pociechę. Urządzenia z chipem wydawane są rodzicom dzieci w wieku od 2 do 9 lat.

Park wodny - Zoomarine

Lista wybranych atrakcji dla dzieci na terenie Portugalii

Lizbona

 • Wesołe miasteczko Feira Popular - Prawdziwy raj dla najmłodszych z licznymi karuzelami, samochodzikami elektrycznymi, diabelskim młynem oraz cyrkiem.
 • Oceanarium w Parque das Naçoes (Park Narodów) - Jednio z największych oceanariów w Europie w którym obejrzeć można przeszło 500 gatunków ryb i innych stworzeń żyjących w oceanie.
 • Jardim Zoológico - Jeden z największych i najciekawszych portugalskich ogrodów zoologicznych.

Porto

 • Wesołe miasteczko Feira do Porto - Znajduje się na terenie ogrodów kompleksu pałacowego Palacio Cristal.

Braga

 • Parque Aventura Diverlanhoso - Rozległy park rozrywki położony około 15 km od Bragi w pobliżu miasteczka Póvoa de Lanhoso. Cały kompleks zajmuje obszar blisko 170 hektarów, które podzielone zostały na cztery strefy związane z głównymi żywiołami ziemi: wodą, ogniem, ziemią i powietrzem.

Coimbra

 • Park Miniatur Portugal dos Pequenitos - Portugalia dla najmłodszych! Na dzieci czekają tu imponujące makiety przedstawiające wierne rekonstrukcje najważniejszych portugalskich zabytków.

Fatima

 • Pegadas dos Dinossáurios - Rozległy Park Dinozaurów położony w okolicach Fatimy. Obejrzeć można tu m.in. najstarsze i najlepiej zachowane na świecie ślady prehistorycznych gadów.

Lagos

 • Dolphin Safaris - Rejs łodzią połączony z oglądaniem Delfinów.

Albufeira

 • Zoomarine - Jest to jeden z największych parków wodnych w Portugalii. Oprócz basenów i zjeżdżalni wodnych znajduje się tu także delfinarium. Park znajduje się on w okolicy miasteczka Guia oddalonego o około 10 km od Albufeiry.
 • Zebra Safari - Ekscytująca przejażdżka Jeepami połączona z kąpielą w jednej z najczystszych rzek regionu Algarve.

Quarteira

 • Aquashow Portugal - Park wodny z licznymi basenami, zjeżdżalniami oraz karuzelami wodnymi. Główną atrakcją jest tu wodny roller coaster który rozpędza się do prędkości 70 km/h.

Santiago do Cacém

 • Badoca Safari Park - Rozległy ogród zoologiczny w którym postawiono na naturalność oraz bezpośredni kontakt z naturą. Zwierzęta nie są zamknięte w klatach, tylko poruszają się tu swobodnie po malowniczej sawannie.

Almancil

 • Karting de Almancil - Tor gokartowy otwarty przez nieżyjącego kierowcę rajdowego Ayrtona Sennę. Na gości czeka tu miniaturowa kopia brazylijskiego toru wyścigowego F1.

Lagoa

 • Slide and Splash - Rozległy park wodny z licznymi basenami, zjeżdżalni i torami wodnymi.