Spacer po lesie? Załóż odpowiednie buty
Polecane

Już od dawna naukowcy przekonują, że spacer po lesie bardzo dobrze wpływa na organizm człowieka. Przebywanie wśród zieleni uspokaja i dodaje energii. Dlatego, bez względu na pogodę, warto wybrać się do lasu. Jakie buty możesz założyć?

Korzystaj z tego, co oferuje przyroda

Żyjesz w ciągłym pośpiechu, w hałasie, sztucznym świetle i ciągłej presji w pracy? Im bardziej nerwowo jest w Twoim życiu, tym ważniejsze będzie zachowanie odpowiedniej równowagi. Jeśli chcesz uspokoić układ nerwowy, pomóc mu się wyciszyć i pozytywnie wpłynąć na swoje samopoczucie – wybierz się do lasu. Spokojne spacerowanie wśród zieleni, skupienie się na tym, co tu i teraz, szybko może poprawić Twój nastrój.

Takie leśne wędrówki wiążą się z chodzeniem po piaszczystych ścieżkach, które nie zawsze są dostatecznie utwardzone. Może się okazać, że będziesz spacerować po trawie czy mchu, a wówczas przydadzą się odpowiednie buty. Szukając ich, możesz zajrzeć na strony internetowe (np. https://answear.com/h/adidas-terrex-hikster), aby porównać różne propozycje i wybrać odpowiednią.

W deszczu czy śniegu - też będzie przyjemnie

Nie masz problemu z tym, aby wybrać się do lasu, gdy jest ciepło i świeci słońce? Jednak trudno Ci się ruszyć z domu, gdy pada deszcz, albo jest śnieg i mróz? Warto wówczas zadbać o buty, które będą miały grubszą podeszwę i wyższą cholewkę. Dodatkowo sprawdź, czy są wodoodporne. Jeśli tak, to nawet przy dłuższych spacerach, Twoje stopy pozostaną suche.

Początkowo wystarczy kilka minut w lesie i będziesz chciał z niego wyjść, bo będziesz znudzony. Jednak z każdą kolejną wyprawą, będziesz widział jej pozytywne efekty i zaczniesz wydłużać swoje wędrówki, aby spędzić w lesie jak najwięcej czasu. Dlatego zadbaj o wygodne buty, które będą dolegały do stopy, ale nie będą jej obcierały. Możesz się za nimi rozejrzeć m.in. na https://answear.com/h/adidas-terrex-trailmaker.

Nierówna powierzchnia nie powinna być problemem

Z pewnością wiesz, że w lesie chodzi się inaczej niż w mieście. Nie masz tutaj równych chodników, które zapewniają odpowiednie podparcie dla stóp. Wręcz przeciwnie, ścieżki są nierówne, często z koleinami, a do tego musisz uważać na wystające korzenie. Dlatego warto zadbać o takie buty na leśne wędrówki, które będą zapewniały właściwą przyczepność. Sprawdź, czy mają one rowki na podeszwie, które zapewnią odpowiednią stabilność. Bez względu na to, czy będziesz szedł po piasku, trawie czy błocie.

adidas Terrex AX4

Na takich stronach jak np. https://answear.com/h/adidas-terrex-ax4, znajdziesz buty, które nie tylko będą odporne na działanie wody. Możesz wybrać takie, które zapewniają przepływ powietrza. Dzięki temu noga nie będzie się pociła i wędrówka będzie przyjemniejsza. Dodatkowo wybierając obuwie wiązane, możesz lepiej je dopasować do stopy. Wówczas będzie mniejsze ryzyko obtarć czy powstania odcisków.

Nie ma znaczenia czy wybierasz się na krótki spacer po lesie, czy długą wędrówkę. Za każdym razem należy zadbać o odpowiednie obuwie. Nieprzemakalne, wygodne, z podeszwą, która będzie zapewniała dobrą przyczepność na nierównej powierzchni. Warto sprawdzić, jakie buty będą odpowiednie do takich wędrówek. Będziesz mógł się wówczas skupić na podziwianiu zieleni i panującej wokół ciszy.

Artykuł sponsorowany