Dodatkowe opcje w ubezpieczeniu turystycznym
Polecane

Ubezpieczenie turystyczne powinien wykupić każdy, kto wybiera się na wakacje. Dzięki polisie podlegasz ochronie m.in. na wypadek nagłego zachorowania czy wypadku. Swoje ubezpieczenie turystyczne w przypadku większości towarzystw ubezpieczeniowych możesz rozszerzyć o dodatkowe opcje. Sprawdź, jakie produkty są najczęściej oferowane przez ubezpieczycieli.

Co daje ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne to polisa przeznaczona dla osób, które udają się na wyjazd. Nie ma znaczenia, czy chodzi o krótki wypad w polskie góry, city break w Paryżu czy wakacje pod palmami na Dominikanie. Niespodziewane sytuacje mogą zdarzyć się zawsze.

Podczas zagranicznych wyjazdów polskie ubezpieczenie zdrowotne w ramach NFZ nie działa albo obowiązuje w ograniczonym zakresie. Jeśli dojdzie do skorzystania z opieki medycznej, może się okazać, że karta EKUZ nie pokryje wszystkich powstałych z tego tytułu kosztów. Również w czasie podróży po kraju może się okazać, że na skutek nagłych zdarzeń będziesz potrzebować wsparcia. Polisa podróżna zapewni pomoc medyczną i pomoże odnaleźć się w trudnej sytuacji. Z tego powodu ubezpieczenie turystyczne to obowiązkowy punkt podczas planowania wyjazdu.

Jakie są podstawowe opcje ochrony w ubezpieczeniu podróżnym?

Ubezpieczenie turystyczne zapewnia przede wszystkim zabezpieczenie na wypadek powstania kosztów leczenia. Poszczególne polisy różnią się ich wysokością. Podczas wybierania oferty warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia OC. Taka polisa zapewnia ochronę w sytuacji, gdy z Twojej winy dojdzie do powstania szkód u osób trzecich

Oprócz tego bardzo ważną kwestią jest ubezpieczenie kosztów ratownictwa. Gdy ulegniesz wypadkowi, konieczny będzie transport do placówki medycznej. W górach bardzo często wykorzystuje się w tym celu helikopter. Transport karetką także może wiązać się ze znacznym wydatkiem. Dzięki dobrej polisie turystycznej nie będziesz zmuszony do pokrycia powstałych w ten sposób kosztów z własnej kieszeni.

Jak można rozszerzyć ubezpieczenie turystyczne?

Polisę turystyczną możesz rozszerzyć, dostosowując jej zakres do swoich potrzeb. Pamiętaj, że jeśli podczas wyjazdu planujesz uprawiać sporty ekstremalne lub zimowe, musisz rozszerzyć o nie swoje ubezpieczenie podróżne. Aby sprawdzić, czy zaplanowane aktywności wchodzą w zakres takiego rozszerzenia, zapoznaj się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia.

Popularnym dodatkiem do polisy turystycznej jest ubezpieczenie sprzętu sportowego i bagażu. W podróży jest on bardziej narażony na uszkodzenie, zniszczenie i kradzież. Dzięki ubezpieczeniu Twoje rzeczy będą chronione do wysokości sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie turystyczne możesz dodatkowo rozszerzyć o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki niemu, gdy dojdzie do wypadku, którego skutkiem będzie trwały uszczerbek na zdrowiu, otrzymasz świadczenie odpowiadające jego procentowi.