Gdzie wybrać się na wakacje ze zwierzakami w 2023?

Autor: Redaktor · Dodano: 2023-02-15
Kategoria: Polecane
Gdzie wybrać się na wakacje ze zwierzakami w 2023?

Zabierasz się za planowanie wakacji, wyszukujesz miejsca i hotele, ale nagle zdajesz sobie sprawę, że nie masz u kogo zaufanego zostawić zwierzaka, albo po prostu tym razem chciałbyś go zabrać ze sobą i w tym momencie pojawia się problem. Jak znaleźć miejsce w które można pojechać z psem, tak by też wyjazd ten był przyjemnością a nie mierzeniem się z przeciwnościami losu wynikającymi z faktu zabrania pupila. W wielu miejscach na szczęście zwierzęta są coraz milej widziane, jednak nadal nie jest to panującą normą, dlatego lepiej przed wyjazdem zrobić porządny research miejsc, które chcesz odwiedzić. W tym wpisie znajdziesz parę inspiracji i sprawdzonych propozycji, wśród których może wpadnie Ci w oko idealne miejsce na wakacje.

Wyjazd na wakacje ze zwierzakiem łączy się również z zabraniem paru dodatkowych rzeczy do naszego bagażu. Może się również okazać, że musisz dokupić na wyjazd parę produktów dla zwierzaka, szczególnie jeśli wcześniej z nim nie podróżowałeś. Wakacyjny wyjazd sam w sobie potrafi być dosyć kosztowny, dlatego też aby nie nadwerężać bardziej swojego budżetu, wykorzystaj do Zooplus kod rabatowy na pierwsze zakupy, dzięki któremu kupisz znaczniej taniej wybrane produkty. W ich ofercie znajdziesz akcesoria dla psów, kotów jak i dla mniejszych zwierząt.

A teraz sprawdźmy gdzie najlepiej wyjechać na wakacje ze zwierzakami!

1. Sprawdź dostępność terenów zielonych

Jeśli jedziesz na wakacje z psem to wiąże się to również z zaplanowaniem jego regularnych spacerów. Warto więc sprawdzić czy niedaleko naszego miejsce noclegowego znajduje się miejsce do którego możemy bez problemu udać się na taki spacer. Nie muszą to być od razu rozległe parki, ale skrawek trawy na pewno będzie pomocny. W takim przypadku lepiej unikać na przykład bezpośredniego centrum miast, gdzie zazwyczaj musimy przebijać się przez tłum ludzi wychodząc na spacer z psem, a poza tym trzeba uważać aby nie załatwił się na zabytkowy budynek. Na przykład więc, jeśli chcesz się wybrać do Wenecji i zabrać zwierzaka z sobą, to może lepiej nie rezerwować bezpośrednio hotelu na wyspie, ale w miejscu, które jest kawałek oddalone, co pomoże Ci w zaplanowaniu dłuższych porannych i wieczornych spacerów.

2. Dopasuj miejsce do zwierzaka

Jeśli Twoim psem jest owczarek niemiecki, który uwielbia ruch i spacery, to bez problemu możesz zaplanować wyjazd z góry, z którego i Ty i on będziecie zadowoleni (pamiętaj tylko, aby sprawdzić czy do danego parku narodowego możesz wejść z psem). W przypadku jednak kiedy jesteś właścicielem na przykład mopsa, lepiej dwukrotnie rozważyć czy tego rodzaju pies da radę chodzić na codzienne spacery po górach. W przypadku mniejszych ras, które nie są aż tak aktywne, lepiej może rozważyć wyjazd, który nie będzie wymagał od psa tyle chodzenia, a jak my będziemy chcieli się gdzieś dalej udać to nie będzie mu przeszkadzać przeleżenie tego czasu na kanapie. Podobnie z wyjazdami nad morze, przez zaplanowaniem takich wakacji zastanów się jak Twój pies znosi wyższe temperatury, jak i sprawdź także czy plaża do której masz najbliżej, zezwala na wprowadzanie psów.

3. Miejsca przyjazne zwierzakom w Polsce

Na pierwsze wakacje z psem o wiele łatwiej będzie zaplanować pobyt w Polsce niż za granicą. Nie musisz się martwić o obowiązkowe szczepienia, sposób transportu i lokalne przepisy dotyczące zwierząt. A w Polsce bez problemu znajdziesz miejsca, w których spędzisz świetny czas ze swoim pupilem. Przykładem takiej destynacji są Mazury! Przepiękne tereny zielone pozwolą Wam na długie spacery, które możecie przeplatać kąpielami w jeziorze. Na Mazurach znajdziecie też liczne wodne atrakcje, których część pozwala również na udział zwierząt, jeśli oczywiście nie będzie dla nich to zbyt stresujące przeżycie. Bez problemu również znajdziecie hotel, który pozwoli Wam przyjechać ze zwierzęciem. Kolejnym miejscem, które świetnie się sprawdzi na wakacje ze zwierzętami, szczególnie z psami, jest region Podlasia ze swoją malowniczą naturą. Czekają tam na Was spacery po Puszczy Białowieskiej, a może też nawet spływ kajakiem, jeśli Wasz pies nie boi się wody i da radę przesiedzieć tyle czasu w jednym miejscu. Na Podlasiu znajduje się wiele agroturystyk, które bez problemu pozwolą Ci przyjechać ze zwierzęciem, po wcześniejszym uzgodnieniu.

Polub nas