EKUZ czy polisa turystyczna - co jest bardziej opłacalne?
Polecane

Podczas wakacji liczy się nie tylko odpoczynek, ale również gwarancja bezpieczeństwa. Chcemy czuć się pewnie i komfortowo, podróżując nawet w najdalszy zakątek świata. Kolejne miejsca na mapie będzie chętniej odhaczać, jeśli nawet po napotkaniu przeszkód uda się nam sprawnie z nimi poradzić. Dlatego warto zapewnić sobie skuteczną ochronę w razie przykrych sytuacji i postawić na ubezpieczenie. Jaki rodzaj sprawdzi się dla nas najlepiej?

Karta EKUZ - co musimy wiedzieć?

Ubezpieczenie NFZ obejmuje nas także poza granicami naszego kraju. Jeśli zależy nam na poczuciu bezpieczeństwa, najpierw musimy wyrobić swoją kartę EKUZ. To prosty w wykonaniu i w pełni darmowy dokument, dzięki któremu otrzymamy pomoc medyczną w razie nagłego zaistnienia takiej potrzeby. Warto wiedzieć, że EKUZ posiada ograniczony zakres ochrony i z tego powodu:

  • działanie ubezpieczenia NFZ obejmuje nas wyłącznie w państwach należących do Unii Europejskiej oraz EFTA;
  • świadczenia medyczne uzyskamy jedynie w placówkach publicznych;
  • w poszczególnych krajach część usług może nie być w pełni refundowana, dlatego wciąż musimy liczyć się z poniesieniem części kosztów.

Polisa turystyczna - o czym warto pamiętać?

Wykupienie polisy turystycznej staje się coraz prostsze z uwagi na liczne oferty na rynku. Towarzystwa starają się wzbogacać swoje umowy o nowe rozszerzenia, dlatego możemy szukać takiego ubezpieczenia, które spełni nasze wszystkie oczekiwania. Jakie korzyści przynosi taka polisa? Przede wszystkim obejmuje ona ochronę w każdym miejscu, niezależnie od tego, czy państwo należy do Unii Europejskiej czy EFTA. Wystarczy, że podczas wypełniania formularza zaznaczymy, jaki jest nasz kierunek podróży, a dostaniemy gwarancję ubezpieczenia w wybranym kraju. Na pokrycie kosztów leczenia możemy liczyć także w placówkach prywatnych, a w razie wystąpienia takiej potrzeby, ubezpieczyciel zapewni nam bezpieczny powrót do Polski nawet z eskortą personelu medycznego. Dodatkowo podstawowy pakiet możemy poszerzyć o inne usługi, np. ubezpieczenie bagaży czy od opóźnienia lotu. W ten sposób będziemy chronieni w każdej możliwej sytuacji. Wykupimy takie ubezpieczenie zagraniczne na https://www.polisaturystyczna.pl/, a także dowiemy się tam, od czego zależy jego cena.

Porównanie zakresu ubezpieczeń

Zestawiając ze sobą cechy karty EKUZ oraz polisy turystycznej, z łatwością podejmiemy decyzję. Wszystko zależy od kierunku podróży, formy wypoczynku, którą preferujemy, oraz tego, czy możemy sobie pozwolić na wykupienie dodatkowych świadczeń. Przykładowo, wyjeżdżając na weekend do Niemiec w celu typowego zwiedzania jednego miasteczka, wystarczyć nam może EKUZ. W ciągu tych dwóch dni istnieje małe prawdopodobieństwo wystąpienia przykrych niespodzianek – choć z nimi nie zawsze możemy mieć pewność. Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej o różnicach występujących między kartą EKUZ a wykupioną polisą, możemy to zrobić na stronie: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ekuz-a-ubezpieczenie-turystyczne.

Zdecydowanie lepszą gwarancję bezpieczeństwa stanowi polisa turystyczna, która zapewni nam ochronę praktycznie w każdych okolicznościach i miejscu na świecie. Jeśli więc chcemy pozbyć się zbędnych zmartwień, postawmy na wykupienie ubezpieczenia w dobrej cenie u jednego z licznych towarzystw. Możemy zrobić to bez wychodzenia z domu, zestawiając przy tym różne oferty za pomocą internetowej porównywarki. W ten sposób uzyskamy najlepsze warunki umowy – atrakcyjna cena nas usatysfakcjonuje, ale przede wszystkim w trakcie podróży będziemy czuć się komfortowo i pewnie.