Noże i narzędzia - tego nie może zabraknąć na wyposażeniu żadnego miłośnika survivalu
Polecane

Survival to zajęcie, które często jest uważane za hobby dla prawdziwych mężczyzn. Dziki las, trudny teren, brak cywilizacji i jedynie własne umiejętności, które zapewniają to, co jest nam potrzebne do życia w tych warunkach - właśnie z tym kojarzy się survival. Oczywiście, jest w tym wiele prawdy. Jednak obecnie nie ma prawdziwego survivalu bez dobrych narzędzi i noża, pomagającego w różnych sytuacjach. Zobaczmy zatem, jak wybierać te drobne akcesoria.

Nóż survivalowy

Noże survivalowe często są zbliżone do noży taktycznych. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapewnić nam bezpieczeństwo podczas leśnych wędrówek i ułatwić wykonywanie różnorodnych zadań, które mogą się pojawić na takim terenie. Odznaczają się przede wszystkim bardzo mocną konstrukcją, dlatego zazwyczaj klinga i rękojeść są wykonane z jednego elementu, bez żadnych dodatkowych łączeń czy miejsc służących do składania. W różnych sytuacjach znacznie lepiej sprawdzają się bowiem noże ze stałą klingą - są po prostu mocniejsze, bardziej niezawodne i mają mniej potencjalnych miejsc, które mogłyby się uszkodzić. Noże survivalowe często są także wyposażone w specjalnie przygotowaną klingę z charakterystycznym ząbkowaniem. Przydaje się ono podczas piłowania drewna. Głownia zazwyczaj wykonana jest ze stali nierdzewnej wysokiej jakości, hartowanej i odpornej na korozję, co zapewnia jej długą wytrzymałość nawet w wilgotnym otoczeniu, o jakie nietrudno w lesie.

Nóż myśliwski o klasycznej budowie sztyletowej

Alternatywą dla noża survivalowego może być klasyczny nóż myśliwski, który przydaje się także - albo przede wszystkim - w trakcie polowań. Zachwycający model Walther La Chasse Boar Hunter oferuje sklep myśliwski Kolba.pl. Jest on wyposażony w zbrocze na krew i ma klasyczną budowę sztyletową, z piękną, długą klingą. Jej ozdobę stanowi tradycyjne powitanie myśliwskie Darz Bór! Nóż myśliwskie tego rodzaju posiada stałą klingę (full tang), dzięki czemu podobnie jak wcześniej opisany model survivalowy jest bardzo odporny na uszkodzenia i wytrzymały. Posiada także powiększone jelce, które jeszcze bardziej zbliżają go wyglądem do tradycyjnego sztyletu.

Inne przydatne narzędzia w trakcie survivalu

Survival jest ciekawym hobby, które wymaga od nas opanowania, wysokich umiejętności radzenia sobie w trudnych i nieprzewidzianych sytuacjach, a także znajomości tego, jak z prostych narzędzi i otoczenia zbudować coś, co jest nam potrzebne. W związku z tym każdy miłośnik survivalu powinien też wyposażyć się w specjalnie przygotowany zestaw narzędzi na każdą okazję. Wśród nich może znaleźć się maczeta, która ułatwi pokonywanie wielu przeszkód, w szczególności gąszczu, na który możemy natknąć się w niektórych miejscach. Warto posiadać także siekierę albo piłę, które ułatwią budowanie szałasu, rozpalanie ogniska czy inne prace gospodarskie, służące stworzeniu obozu. Niejednokrotnie warto pomyśleć także o multitoolu, który zapewni wszystkie te oraz inne narzędzia w jednym, małym i bardzo poręcznym opakowaniu.