Czy warto odwiedzić USA jesienią?
Polecane

Jesień w Stanach Zjednoczonych to – jak wszędzie zresztą - czas, gdy ruch turystyczny wyraźnie maleje, a więc dobry moment na wyprawę za ocean. Ceny lotów i noclegów są niższe niż w wysokim sezonie, tłok mniejszy, a pogoda najlepsza z możliwych. Jak wygląda jesień w USA?

Stany Zjednoczone zajmują niemal pół kontynentu Ameryki Północnej, trudno więc mówić o ich jednolitym klimacie. I paradoksalnie jest to dobra wiadomość – każdy, bez względu na upodobania klimatyczne, znajdzie tu coś dla siebie. Miłośnicy lata powinni wybrać się na Florydę, jeśli ktoś woli chłodniejszą aurę, idealnym wyborem będzie Waszyngton.
Amerykanie potrafią cieszyć się życiem o każdej porze roku, chętnie organizują wyjazdy weekendowe, a nawet jeśli zostają w domu, starają się wypoczywać aktywnie. Co to oznacza dla przybysza z Polski? Wszelka infrastruktura turystyczna jest dostępna przez cały rok. Nie trzeba się obawiać sytuacji znanej z naszego rodzinnego kraju, że "po sezonie nieczynne".
A przy tym to jesień – nieupalna, ale bardzo malownicza, zachwycająca feerią barw, także w miastach. Żeby jednak w pełni docenić jej piękno, warto zaplanować wyprawę do przynajmniej jednego parku narodowego.

Czy warto odwiedzić USA jesienią?

Jak tanio polecieć do USA jesienią?

Loty do Stanów Zjednoczonych nie należą do najtańszych, jednak ich ceny wcale nie są zaporowe. Portal do planowania podróży eSky.pl pozwala wyszukać bilety do USA w cenach, które przyjemnie zaskakują. Jak to możliwe?
Wyszukiwarka lotów na eSky.pl pozwala na szybkie porównanie ofert cenowych wielu przewoźników i wybranie tej, która jest najbardziej atrakcyjna. Od razu można opłacić bilet za pomocą jednej z wielu wygodnych metod płatności, także ratalnych i odroczonych.
Kwestia noclegu też potrafi spędzić sen z powiek. Znalezienie wygodnego hotelu lub pensjonatu przekracza twoje możliwości? Nie ma problemu! Na eSky.pl zarezerwujesz lot + hotel. Nazwa pakietu co prawda sugeruje, że zawsze będzie to hotel, ale jeśli ktoś woli nocować w nieco tańszym miejscu, to też nie ma problemu. Dzięki rozbudowanym filtrom można szybko znaleźć nocleg na każdą kieszeń, uwzględniający indywidualne potrzeby.
Jeśli lubisz dreszczyk emocji i jesteś łowcą okazji, a przy tym umiesz szybko podejmować decyzje, witamy w strefie Okazji. Tu trafiają super promocje - bilety lotnicze w bardzo niskich cenach. Trzeba się jednak spieszyć, bo chętnych jest sporo, czasem oferta ważna jest tylko kilkanaście minut.
Krótka podróż i długie oczekiwanie na powrotny lot lub przeciwnie – konieczność skrócenia pobytu, by wracać z tym samym przewoźnikiem, to zmora wielu wypadów weekendowych i kilkudniowych. W eSky.pl można skorzystać z opcji MultiLine i podróżować z dwoma różnymi liniami lotniczymi, płacąc za podróż tylko raz.
Spokojna podróż bez niespodzianek to marzenie i plan każdego turysty. Czasem jednak trafiają się wypadki wymagające pomocy medycznej. Na taką okazję warto mieć opłacone w eSky.pl ubezpieczenie podróżne. Jego cena nie jest wysoka, a w razie wizyty w szpitalu uda się uniknąć konieczności zapłaty dużego rachunku. Dzięki cyfrowej karcie ubezpieczenia, którą można pobrać online, listę placówek medycznych można mieć zawsze pod ręką, podobnie jak dowód, że jesteśmy ubezpieczeni.
Nawet tanie bilety do USA jednak trochę kosztują, dlatego warto rozważyć także ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z podróży, które proponuje eSky.pl. Gdyby z jakiegoś powodu podróż nie mogła dojść do skutku, można liczyć na zwrot kosztów zakupu biletów rzędu 90%.

Czy warto odwiedzić USA jesienią?

Te miasta w Ameryce warto zobaczyć jesienią

Waszyngton - miasto muzeów i polityków

Co prawda koneserzy twierdzą, że Waszyngton najpiękniej prezentuje się wiosną, gdy kwitną wiśnie, jednak jesienią też warto odwiedzić to miasto.
Jeszcze w październiku średnia temperatura powietrza w dzień wyniesie 21°C, w listopadzie spadnie do 14°C. Na spacery po parkach być może jest już za późno (chociaż - co kto lubi), za to po niekończących się darmowych muzeach na pewno nie. W Waszyngtonie można zwiedzać za darmo:

  • Narodowe Muzeum Historii i Kultury Afroamerykanów,
  • Narodowe Muzeum Indian Amerykańskich,
  • Narodowe Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej,
  • Muzeum Wspólnoty Anacostia,
  • Galerię Sztuki Freer.

Oczywiście powyższa lista to tylko przykłady darmowych muzeów, jest ich znacznie więcej.
Za darmo można zwiedzać też Kapitol i Biały Dom. Z tym ostatnim może być jednak problem, amerykanie niechętnie wpuszczają do środka zagranicznych turystów. Natomiast bez trudu uda się wejść do pobliskiego centrum turystycznego. Wejściówki do Kapitolu lepiej rezerwować z wyprzedzeniem.

Miami – dla spragnionych lata jesienią

Z punktu widzenia turysty z Polski lato na Florydzie trwa cały rok, chociaż miejscowi podchodzą do tego nieco inaczej. Niemniej średnia temperatura powietrza nawet w listopadzie wynosi 27°C, a wody 25°C. Nad naszym rodzimym Bałtykiem nie zawsze możemy liczyć na takie warunki nawet miesiącach letnich.
Miesiące jesienno-zimowe to na Florydzie pora sucha - nie pada deszcz, wilgotność powietrza jest niska, co znacznie podnosi komfort termiczny. Wieczorem może przydać się cieplejsze okrycie, ale raczej bluza niż kurtka zimowa.
Oczywiście Miami to nie tylko plaże. Tu także są warte odwiedzenia Muzea, np. Muzeum Historyczne w Miami, Pérez Art Museum, Muzeum Sztuki czy Muzeum Żydowskie na Florydzie.
Swego rodzaju gratką jest Bayside Marketplace, czyli centrum handlowe pod gołym niebem. Można nie tylko zrobić zakupy, ale też smacznie zjeść, jak w każdym innym centrum handlowym. Tu dodatkowo będziemy się raczyć muzyką na żywo.