Wielkie otwarcie Fontanny Křižíka w Pradze

Autor: CzechTourism Polska · Dodano: 2021-09-23 · Czechy   Kraj: Czechy
Kategoria: Różności
Wielkie otwarcie Fontanny Křižíka w Pradze

Jedna z największych atrakcji czeskiej Pragi, Fontanna Křižíka, znów ożyła. Po czterech latach przerwy słynna fontanna na terenie Praskiego Centrum Wystawienniczego (Výstaviště Praha) znów ukazała się widzom w pełnym świetle. Premierowe przedstawienie Magiczna Fontanna w wykonaniu czeskiej grupy artystycznej Pyroterra odbyło się w lipcu 2021 roku. Wspaniały spektakl plenerowy łączył najnowocześniejsze efekty technologiczne z monumentalnym dziełem czeskiego wynalazcy, inżyniera elektryka i przemysłowca Františka Křižíka. Premierowe przedstawienie upamiętniło symbolicznie 174 rocznicę jego narodzin.

Czechy - Fontanna Křižíka w Pradze - otwarcie

Do odrestaurowanej fontanny przybyło ponad 60 diod LED, które pozwalają na jej rozświetlenie znacznie silniejszym światłem, przy jednoczesnym wykorzystaniu nieograniczonej gamy kolorów. Oryginalnych lamp, których jest ponad 1400, nie wolno wymieniać, ponieważ są one częścią dzieła chronionego prawem autorskim.

Czechy - Fontanna Křižíka w Pradze - otwarcie

Bilety wstępu na przedstawienia można zakupić w przedsprzedaży (polecane) lub na miejscu. Cena biletu normalnego wynosi 1150 Kč (195 zł), ulgowego (dzieci do 12 lat) 850 Kč (144 zł). Informacje o terminach kolejnych przedstawień oraz zakup biletów: www.magickafontana.cz

Reklama
Polub nas