Podróże pary studentów starym VW opisane w książce
Podróżnicy

Książka "Bus Lapidus – W Drogę" ukazała się w lutym 2020 roku i opowiada przygody dwójki studentów – Dominiki i Maxa oraz niemal 40-letniego Volkswagena T3. W ciągu dwóch lat para przejechała pojazdem 10 tysięcy kilometrów i spędziła w nim ponad 100 nocy na terenie 11 państw.

Bus Lapidus

Dominika i Max znają się niemal od zawsze - spotkali się już w przedszkolu. Pod wpływem spotkania z parą Niemców żyjącą w kamperze, podczas autostopowej podróży po Finlandii, postanowili kupić swój dom na kółkach. Wybór padł na żółtego volkswagena, w którym dotychczas było studio tatuażu. Do transakcji doszło we wrześniu 2017 roku, a chwilę później samochód został ochrzczony jako Bus Lapidus.

Bus Lapidus

W pierwszą podróż para podróżników chciała wyruszyć w lipcu 2018 roku. Przez kilka długich miesięcy intensywnie pracowali nie tylko nad mechaniczną częścią pojazdu, ale także nad przestrzenią kempingową. W końcu Lapidus zamienił się w dom – miał kanapę rozkładaną do łóżka, szafę, kuchnię, kuchenki, lodówkę, panel słoneczny czy bieżącą wodę, a do tego wszystkiego podnoszony dach. Pierwszą wyprawę odbyli w kierunku północnym – zwiedzili Szwecję, Finlandię, Estonię, Łotwę i Litwę. Dominika i Max udzielili wywiadu fińskiemu radiu, trafili do podwodnego radzieckiego więzienia, doświadczyli trzech awarii busa i przeżyli mnóstwo niezapomnianych przygód.

Bus Lapidus

Kolejną podróż odbyli rok później, na południe. Lapidus został przez nich nieco zmodyfikowany, a do najważniejszych udogodnień należy zaliczyć zamontowanie toalety. W trakcie wyprawy para odwiedziła Czechy, Słowację, Słowenię, Włochy i Węgry. Przypadkowo wzięli udział w zawodach, w których wygrali 48 puszek piwa (mimo że żadne z nich piwa nie pija), znaleźli się na planie filmowym, a zepsucie kranu uratowało Lapidusowi życie!

Bus Lapidus

Książka ma 320 stron i opowiada nie tylko o wyprawach, ale także o przygotowaniach do nich. Całość uzupełnia kilkadziesiąt kolorowych fotografii. Książka została wydana metodą self-publishingu, bez udziału żadnego wydawnictwa.

Bus Lapidus na Facebook'u: www.facebook.com/BusLapidus
Bus Lapidus na Instagramie: www.instagram.com/bus_lapidus
Zakup książki: Książka "Bus Lapidus - W Drogę" VW T3