Malediwy, Egipt, Tajlandia i Zjednoczone Emiraty Arabskie
Polecane

Malediwy

Wiele ciekawych kierunków na egzotyczne ferie zimowe można znaleźć na stronie https://eximtours.pl/. Jednym z nich są niebiańskie Malediwy. Od końca listopada do końca marca panuje tam pora sucha, co oznacza słoneczną pogodę i temperatury około 30°C. Czy można sobie wyobrazić lepsze warunki na relaks i słodkie lenistwo na plaży?
Co więcej, nie bez powodu Malediwy nazywane są istnym rajem na ziemi. Lazurowa woda, białe piaski, wysokie palmy, najlepsze hotele i na stałe wpisane w krajobraz drewniane domki na wodzie sprawiają, że archipelag stał się marzeniem niejednego turysty i synonimem luksusowych wakacji.

Egipt

Co roku do Egiptu jeżdżą miliony Polaków. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że warto go odwiedzić nie tylko latem. Zima w Egipcie może być naprawdę przyjemna. Na wybrzeżu Morza Czerwonego temperatura bardzo rzadko spada wówczas poniżej 20°C, a często osiąga nawet 30°C. Ciekawostką jest też fakt, że woda w tamtejszym morzu zimą jest cieplejsza niż woda w Bałtyku latem. Co ważne, sezon turystyczny w Egipcie kończy się we wrześniu, a więc w miesiące zimowe jest tam dużo mniej turystów, a noclegi i atrakcje bywają dużo tańsze. Brak upałów i tłumów pozwala więc na swobodne zwiedzanie i spokojny odpoczynek.

Tajlandia

A może by tak zamiast na nartach, pojeździć na słoniu w tropikalnej dżungli? Takie marzenia można spełnić w słonecznej Tajlandii. Najlepszy czas na podróż do tego azjatyckiego raju to tamtejsza pora sucha, która trwa od listopada do marca. Temperatury są tam wówczas dosyć wysokie, ale opady niewielkie. Pogoda jest więc idealna na wylegiwanie się na piaszczystej plaży, snorkeling czy jazdę na skuterze. Pora sucha sprzyja też zwiedzaniu tajskich miast czy fascynujących świątyń. Wówczas kwitnie tam też sezon turystyczny, a dzięki temu można skorzystać z wielu ciekawych atrakcji: wykupić wycieczkę czy poszaleć w jednej z wielu dyskotek pod chmurką.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie nazywane są krajem wiecznego słońca. Miesiące letnie bywają tam naprawdę nie do zniesienia dla Europejczyka, gdyż słupki rtęci w termometrach często przekraczają 40?, a z nieba leje się żar. Za najlepszy czas na podróż do Emiratów uważa się więc okres między listopadem a marcem. Temperatura powietrza wynosi wówczas około 25–30 ?, a woda w morzu jest prawie tak samo ciepła. Pozwala to na swobodne kąpiele - zarówno te wodne, jak i słoneczne. Zima to także idealny czas na zwiedzanie miast, takich jak Dubaj czy Abu Zabi.