Fascynująca podróż do Grecji!
Polecane

Grecja to kraj, który przypadnie do gustu różnym osobom. Jest tu wszystko, czego dusza zapragnie: piękne zabytki, antyczna architektura, nowoczesne metropolie, muzea, drogie restauracje, jak i te tańsze, gdzie można zjeść greckie specjały. I co najważniejsze wspaniała pogoda jest tu przez większość część roku. Latem jest tu tak gorąco, że pozostaje tylko plażowanie i schładzanie się w morzu, ale już wiosną, jesienią czy zimą można śmiało zwiedzać. A jest co!

Wyjątkowa stolica

Nie dziwi, że zaczynamy od Aten, toż to kolebka naszej cywilizacji. Akropol, starożytne ruiny, najwspanialsze na świecie muzea - to wszystko trzeba zobaczyć, jeśli chcemy naprawdę poznać Grecję. Ateny to jednak nie tylko historia. Choć jest spotykana na każdym kroku, w każdym zaułku w tej kilkumilionowej metropolii, to jest to też nowoczesne miasto, w którym odkryjemy nocne życie, klimatowe knajpki i wspaniałych, pogodnych ludzi.

Wyspa skarbów

Kreta - ogromna, bardzo różnorodna krajobrazowo wyspa - przyciąga każdego roku rzesze turystów. Nie trzeba nawet przypominać, że panuje tu wspaniała, słoneczna pogoda, dostępne są szerokie, piękne plaże, a także zabytki z różnych epok. Właściwie większość wyspy to plaże, czasami wąskie pasy żwiru i kamieni, czasami ze złocistym piaskiem. Każdy może więc znaleźć miejsce do plażowania właśnie takie, jak lubi.

Santorini - perła Grecji

Santorini to prawdziwa chluba Grecji. Pięknie położona, wyniesiona na poszarpanych, narwanych klifach wywołuje zachwyt u każdego, kto pierwszy raz do niej dopływa. To najbardziej znana wyspa w archipelagu Cyklad, zdecydowanie też najbardziej oblegana turystycznie, co jednak nie powinno nas zniechęcić, bo warto ją poznać. Spędzić tu kilka dni, kontemplować krajobrazy, wspaniałe panoramy, spędzić czas na plaży uformowanej przez lawę, wpatrując się w idealny błękit morza.

Życie na meteorycie

Meteory nieprzypadkowo uważane są za miejsce niezwykłe, nie tylko w skali Grecji, ale i całego świata. Na samym szczycie piaskowych skał (ponad 500 m n.p.m.) znajduje się zespół prawosławnych klasztorów. Kiedyś, aby się tam dostać, trzeba było skorzystać z lin, dzisiaj nie ma już zapewnionych takich wrażeń, bo dla odwiedzających stworzono schody i pomosty. Widoki jednak i samo miejsce nie zmieniło się ani trochę, dalej pozostaje niezwykłe, tajemnicze i oryginalne.

To oczywiście tylko część atrakcji, które czekają na nas w Grecji. W całym kraju jest tego więcej, nieprzypadkowo więc Grecję poleca Dreamtours.pl jak państwo, od którego warto rozpocząć zwiedzanie Europy. Ten tytuł nie jest przypadkowy i jak najbardziej zasłużony.