Do Wrocławia na... plażę! Poznaj największą plażę miejską w Polsce
Polecane

Jeśli lubisz miejski styl życia, ale jednocześnie chcesz cieszyć się urokami letniego wypoczynku na plaży, wybierz Wrocław - atrakcje, jakie czekają na Ciebie w historycznej stolicy Dolnego Śląska, są naprawdę wyjątkowe. Otóż Wrocław, na wzór Berlina, zwiększa liczbę… plaż miejskich nad Odrą. Sprawdź, które z nich są najpiękniejsze i co możesz na nich zobaczyć?

Zanim jednak chwycisz za ręcznik i piłkę plażową, sprawdź, co przygotował dla Ciebie AccorHotels. W ofercie noclegowej sieci znajdziesz hotele od 39 PLN, dzięki którym możesz się zrelaksować po całym dniu spacerów po mieście. Kiedy już wybierzesz jeden z hoteli, będziesz mógł już bez przeszkód zająć głowę myślami o plaży, zwiedzaniu Wrocławia i dobrej zabawie.

HotSpot! (ul. Wejherowska) ­­- wypoczynek nad Odrą na gigantyczną skalę

HotSpot! we Wrocławiu jest największą miejską plażą w Polsce - zajmuje obszar 15 000 m2. Co ciekawe, plaża została otwarta dla wszystkich dopiero na początku czerwca tego roku - można powiedzieć, że debiut miała bardzo udany. HotSpot! został podzielony na 2 strefy: sportową, gdzie przygotowano m.in. boisko do siatkówki plażowej oraz miejsce do gry w boule, i rekreacyjną, pełną leżaków, parasoli i stanowisk z zimnymi napojami.

Na plaży świetnie poczują się zarówno dorośli, jak i dzieci - oprócz miejsca do tańca, gdzie można bawić się do białego rana, zaplanowano także atrakcje dla małych plażowiczów. Warto pamiętać, że na plaży miejskiej HotSpot! obowiązuje na zakaz kąpieli w Odrze. Rzeka jest w tym miejscu bardzo wartka i głęboka, więc stwarza duże niebezpieczeństwo.

Hotele Wrocław - sprawdź hotele od 39 PLN w historycznej stolicy Dolnego Śląska!

ZaZoo Beach (Wybrzeże Wyspiańskiego) - zamiast Zoo wybierz relaks na plaży

Na tyłach Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu znajduje się ZaZoo Beach, będąca od kilku lat stałym miejscem letnich wypadów wrocławian. W 2017 r. ZaZoo Beach została powiększona aż trzykrotnie w stosunku do wcześniejszego rozmiaru - docelowo ma zajmować obszar 3 000 m2. Atutem plaży miejskiej ZaZoo są niewielkie, ale serwujące smaczne jedzenie punkty gastronomiczne oraz imprezy cykliczne z muzyką na żywo, które na pewno pomagają w stworzeniu klimatu letniego chilloutu. Z kolei dzieci mogą wyszaleć się na odpowiednio zabezpieczonej trampolinie.

Basen Beach Bar (ul. Pasterska) - gwarancja wytchnienia od miejskiego upału

Podobnie jak HotSpot!, Basen Beach Bar to stosunkowo nowa atrakcja Wrocławia. Istnieje raptem kilka miesięcy, ale już teraz warto odwiedzić tę wyjątkową plażę miejską. Od innych plaż we Wrocławiu Basen Beach Bar różni się tym, że nie stawia na całonocną zabawę, lecz na spokojny odpoczynek w cichej atmosferze - w weekend odbywają się tam treningi jogi, a na kameralnej scenie zespoły grają lekki pop.

Relaksowi w Basen Beach Bar sprzyja również basen o wymiarach 3 x 9 m, w którym można się schłodzić po dniu w rozgrzanym mieście. A gdy to nie pomaga - pozostaje jedynie powrócić do klimatyzowanego pokoju hotelowego, w którym czeka Cię zasłużony odpoczynek. Aby zarezerwować nocleg we Wrocławiu, wejdź na stronę AccorHotels.