Góry atrakcyjne nie tylko zimą

Autor: iras · Dodano: 2017-08-01
Kategoria: Polecane
Góry atrakcyjne nie tylko zimą
Na góry zawsze jest dobra pora – zwłaszcza że te polskie oferują dość łagodny klimat, a jednocześnie – spektakularne widoki. I nie chodzi wcale wyłącznie o pocztówkowe Trzy Korony czy tatrzańskie Morskie Oko. Urzeka również Beskid. Hotel w Ustroniu, Wiśle czy Istebnej może stać się doskonałą bazą wypadową dla każdego, kto kocha spędzać czas na łonie natury.

Rewelacyjne górskie szlaki
To propozycja dla dorosłych i dla dzieci. Dla górskich ekspertów i tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze wspinaczką… w Sudetach, Bieszczadach, a zwłaszcza Beskidach miejsc, do których można się wybrać, nie brakuje. Wystarczy niewielki plecak z odpowiednim zapasami, dobre buty, okulary przeciwsłoneczne – tak wiele i tak niewiele, by dotrzeć na szczyt Babiej Góry, Równicy czy Czantorii. Na tę ostatnią można nie tylko wspiąć się, ale i wjechać, korzystając z komfortowego wyciągu krzesełkowego – to atrakcja dla całej rodziny.
Co ważne, latem więcej turystów odwiedza obszar nadmorski czy mazurskie jeziora, co oznacza, że hotel w Beskidach, który zaoferuje wysoki komfort noclegu w dobrej cenie, znajdziesz bez trudu.

Skarbnica folkloru
Polska kultura, zwłaszcza ta góralska, jest niezwykle barwna i interesująca. Ludowe rękodzieło (włącznie z koronkową bielizną z Koniakowa), kolorowe, pięknie haftowane stroje, a przede wszystkim, twórczość muzyczna… to może zachwycać – nie tylko nas, Polaków. A jeśli jeszcze nie jesteś fanem przyśpiewek góralskich, zapewne nie było Cię np. na Tygodniu Kultury Beskidzkiej. Czy warto? To jedna z kultowych imprez, odbywających się latem już od kilku dekad – szansa nie tylko na poznanie zespołów z Beskidów i innych polskich gór, ale górali z całego świata!

Zwiedzanie, zwiedzanie, zwiedzanie…
… bo i tego w górach nie brakuje. Szlak Architektury Drewnianej, rozciągający się od Sudetów po Bieszczady, rewelacyjne Muzeum Browaru w Żywcu, góra Żar – mekka paralotniarzy, niesamowite twierdze w Sudetach, trasy spacerowe w Górach Stołowych… wymieniać można bez końca. Pewne jest jedno – Bieszczady, Tatry czy Beskid – hotel dobrej jakości znajdziesz tu tak łatwo, jak ciekawe miejsce z fascynującą historią, które warto zwiedzić.

Schronisko, pensjonat czy hotel?
W górach z bazą noclegową nie ma nigdy problemów. Bez względu na to, jak zasobna jest Twoja kieszeń i czy masz ochotę na spartańskie warunki, czy odrobinę luksusu – możesz oczekiwać, że bez trudu zarezerwujesz idealne miejsce na weekend czy dłuższe wakacje. Jeśli interesuje Cię, na przykład, dobry hotel w Beskidach, Twoje oczekiwania spełni choćby Hotel Olympic w Ustroniu. Ale miejsc idealnych do górskiego wypoczynku jest znacznie więcej. Odkryj je wszystkie i spędź niezapomniane wakacje bliżej nieba!
Reklama
Polub nas