Baseny termalne w Polsce, a może inne letnie atrakcje?
Polecane

Relaks niejedno ma imię. Zwłaszcza ten wakacyjny. Lato stwarza wiele szans do tego, by wypocząć, a jednocześnie pozostać w ruchu, łapiąc przyjemnie rozgrzewające promienie słoneczne. Jesteś podobnego zdania? Skoro tak, z pewnością poszukujesz inspiracji na urlop czy weekendowy wypad za miasto. Z jakich atrakcji możesz skorzystać?

Wszystko uzależnione jest od tego, co Ty i Twoja rodzina lubicie i jakich atrakcji poszukujecie. My jednak mamy kilka pomysłów, które pozwolą przeżyć letnie emocje w pełni.

Spływy kajakowe

Kajaki to zabawa dla całej rodziny. Na prostym spływie poradzą sobie nawet dzieci w wieku szkolnym, a niezapomniane wrażenia pozostaną na długo. To atrakcja, z której warto skorzystać – zwłaszcza, że rzeki, które umożliwiają skorzystanie ze spływu, znaleźć można w każdym regionie Polski. Dolina Rospudy aż po Kanał Augustowski, pomorska rzeka Brda, malowniczy Bug tuż przy granicy białoruskiej czy Warta na wysokości Częstochowy… wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Przygotuj się na dużo wiosłowania i psychiczny odpoczynek na najwyższym poziomie!

Rowerem blisko i daleko

Choć polskim ścieżkom rowerowym brakuje sporo do zachodnioeuropejskich - jest gdzie pojeździć. Malowniczych i inspirujących szlaków nie brakuje - tak dla początkujących, jak i zaawansowanych. Tym drugim polecamy przede wszystkim trasy górskie - np. w Beskidzie Śląskim, gdzie wrażeń czeka cała moc. Pierwszym zaś między innymi: Szlak Stu Jezior w Wielkopolsce, olśniewająco piękny region Roztocza, międzynarodowy, nadmorski szlak R-10 czy przemierzenie części Green Velo - wschodni szlak roztacza się na niemal 2000 km: od Mazur aż po Podkarpacie. Nic tylko wykonać przegląd rowerowy, zapakować namiot do sakw i wyruszać na trasę!

Nie tylko morskie orzeźwienie - baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej to również opcja

Morze, a może jeziora mazurskie górskie potoki czy baseny termalne? W Polsce tego typu atrakcji Ci nie zabraknie. Orzeźwiająca woda zachęca zwłaszcza latem, gdy żar leje się z nieba. A co wybrać? Smażenie się na plaży na Pomorzu to nie jedyna opcja. Są jeszcze sporty wodne na Mazurach (wynajęcie jachtu lub, w wersji minimalistycznej, rowerku wodnego), a także moczenie stóp w chłodnych strumieniach na górskich szlakach. Czasem jednak ma się ochotę na jeszcze większą ilość atrakcji w jednym miejscu. Takie znaleźć możesz na przykład w Białce Tatrzańskiej, a dokładniej – w Termie Bania. Z myślą o miłośnikach wodnych atrakcji pod chmurką powstała tutaj Strefa Letnich Atrakcji. To 400 m2 powierzchni, na której znajdują się Mokry Plac Zabaw i Dmuchany Plac Zabaw: zjeżdżalnie, rynny i baseny zewnętrzne ze specjalnie schłodzoną wodą termalną - rozrywki nie brakuje ani dla małych, ani dla dużych, i to w cenie biletu do Strefy Zabawy. Gdy chodzi o baseny termalne - Bukowina Tatrzańska to miejsce warte odwiedzenia. Jeśli więc wybierasz się w Tatry, koniecznie zaplanuj choć dzień orzeźwienia w wodzie termalnej. Pomysłów na wakacyjną aktywność na świeżym powietrzu nie brakuje. Nawet w najbardziej gorące miesiące roku możesz znaleźć miejsca idealne do relaksu w ruchu. Wystarczy wstać z kanapy i… wyruszyć w nieznane i znane!