Samochodem w podróż - jak go przygotować?
Polecane

Przed dalekim wyjazdem pamiętaj nie tylko o bagaż, ale również własnym aucie. Przypomnij sobie najlepsze praktyki związane z przygotowywaniem samochodu do podróży. Nie pozwól, żeby wakacyjny lub służbowy wyjazd pokrzyżował Ci plany i uniemożliwił dotarcie do celu.

Nie daj się okraść

W każdym państwie i w każdym regionie Polski możesz paść ofiarą włamywaczy. Złodzieje samochodów nie zawsze polują tylko na najdroższe, luksusowe auta – „wzięciem” cieszą się także popularne modele, których części bardzo łatwo sprzedać na rynku wtórnym. I choć nie istnieją 100-procentowo pewne zabezpieczenia, szereg z nich pozwala się uchronić przed utratą, jakby nie patrzeć, bardzo wartościowego mienia.

Standardem wydaje się głośny, sprawny autoalarm. W nowoczesnym wydaniu często wysyła powiadomienia SMS lub posiada bardziej rozbudowane funkcje. Do zaawansowanych i skutecznych zabezpieczeń, szczególnie przydatnych z dala od domu, zaliczamy blokady kierownicy i skrzyni biegów. Oczywiście, złodzieje znają sposoby na ich zdjęcie, ale zajmuje to sporo czasu. Listę nowoczesnych rozwiązań antywłamaniowych należy rozszerzyć o odcięcie zapłonu i ukryte nadajniki GPS. Przy pomyślnym obrocie sprawy nawet w wypadku kradzieży z dokładnością do kilku metrów namierzysz auto.

Samochód gotowy do drogi

Zanim omówimy możliwości, jakie daje strona kalkulator.najtaniejuagenta.pl, przypomnijmy, że samochód w podróży powinien być szczególnie sprawny. Jeżeli auto odmawia posłuszeństwa w miejscu pracy lub pod domem, łatwo radzisz sobie z problemem. Ale co w sytuacji, gdy zacznie sprawiać poważne problemy w innym mieście lub nawet poza granicami kraju?

Dlatego zawczasu przyjrzyj się stanowi technicznemu samochodu, nawet jeżeli to nie pora obowiązkowego przeglądu. W razie konieczności wymień olej, sprawdź i ewentualnie uzupełnij płyny, przetestuj wszystkie funkcje. Miej przy sobie zapasowe żarówki i drobne podzespoły. Nie pozwól, żeby auto w kiepskim stanie zepsuło Ci wyjazd albo co gorsza, negatywnie wpłynęło na Twoje bezpieczeństwo.

Wybór dobrej polisy

W podróży niezbędne jest aktualne i tanie OC, wg Najtaniej u Agenta wyszukane na podstawie indywidualnych danych. Na stronie znajdziesz towarzystwo, które wygrywa z konkurencją ceną. Jeżeli chcesz poważniej zabezpieczyć się na wypadek różnorodnych okoliczności, zawczasu przemyśl wykupienie dodatkowych polis.

Dzięki autocasco odzyskasz pieniądze, gdy Twój samochód zostanie skradziony lub ulegnie zniszczeniu. NNW zapewni finansowy spokój i medyczną opiekę, gdy wypadek wpłynie na zdrowie, a nawet życie Twoje i pasażerów. Z kolei z assistance nie obawiasz się awarii; nawet zagranicą, gdy samochód odmówi posłuszeństwa, otrzymasz wsparcie. Jednym słowem: warto odpowiedzialnie przygotować się do wyjazdu.