Co powinien mieć nowoczesny GPS?
Polecane

W dobie smartfonów z wbudowaną nawigacją poczciwe GPS-y muszą wyróżniać się konkretami, które przekonają klientów właśnie do nich. W czym nowoczesne nawigacje są lepsze od ich największych konkurentów na telefonach komórkowych?

Jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie nawigacji samochodowej było wygodą, na którą nie każdy mógł sobie pozwolić. Podobnie zresztą było z telefonami komórkowymi - był to luksus, na którego musiało nas być stać. Czasy się jednak zmieniły. Obecnie smartfona i to od razu z nawigacją ma praktycznie każdy. Czy na rynku jest zatem jeszcze miejsce dla tradycyjnych GPS-ów samochodowych?

Nawigacja - GPS

Nawigacja zawsze gotowa do pracy

Podstawową zaletą nawigacji samochodowej jest fakt, że spełnia wyłącznie jedną funkcję. W przeciwieństwie do telefonu komórkowego, którego w czasie jazdy używamy także do wykonywania połączeń, pisania wiadomości czy chociażby surfowania po internecie, GPS prowadzi nas wyłącznie do wybranego celu. Naszego skupienia na trasie nie psują zatem na niej inne komunikaty, z którymi mamy do czynienia w smartfonach.

Tradycyjna nawigacja nigdy się nie wyładuje

W zestawie z każdym GPS-em otrzymujemy ładowarkę samochodową, którą z prostego powodu zawsze mamy w samochodzie. W żadnym innym miejscu się nam ona po prostu nie przyda. W przypadku nawigacji w telefonach komórkowych, która notabene zużywa w smartfonach sporo energii, nie zawsze musi tak być. Ładowarka telefoniczna w samochodzie nam się raczej nie przyda (no chyba, że mamy gniazdo USB), w związku z czym dodatkowym gadżetem, w który musimy się zaopatrzyć w tym przypadku jest ładowarka samochodowa. Inaczej nasz telefon szybko odmówi nam posłuszeństwa.

GPS nie potrzebuje połączenia internetowego

W przypadku standardowych nawigacji samochodowych nie potrzebujemy dostępu do internetu. Mapy wgrywamy do niej za pomocą komputera i w samochodzie działają one offline, niezależnie od miejsca. Problemem nawigacji w telefonach komórkowych jest konieczność stałego dostępu do internetu (bądź ściągnięcia mapy do użytku offline, która zajmuje dużo pamięci), co może destrukcyjnie wpłynąć na nasz abonament. Szczególnie, jeśli dane przyjdzie nam ściągać za granicą.

Spory wyświetlacz

Kolejną przewagą GPS-a nad nawigacją w telefonach komórkowych jest wielkość i czytelność jego ekranu. Dobre nawigacje samochodowe posiadają ekrany o przekątnej od 6 cali wzwyż, które niezależenie od pogody i dostępu światła zawsze są czytelne. Doskonale poradzą sobie zarówno w ciemności, jak i w mocno słoneczny dzień. Więcej znajdziesz tutaj http://www.euro.com.pl/telefony-i-nawigacja-gps.bhtml.

Nawigacja - GPS

Prostota montażu

Praktycznie każdy GPS sprzedawany jest razem ze specjalnym uchwytem, za pomocą którego można zamontować go do szyby naszego samochodu. Są one na tyle solidne, że wytrzymają praktycznie każdą podróż, nawet jeśli do pokonania będziemy mieć survivalowe trasy 4x4. Wystarczy przy zakupie zwrócić uwagę na solidność uchwytu, aby nawigacja służyła nam na każdym terenie. Nawigacja pozwala nam bezpiecznie i bezproblemowo dojechać do celu. W obecnych czasach jest to podstawowe wyposażenie każdego kierowcy. Jeśli sporo podróżujemy, wygodnym rozwiązaniem jest zakup GPS-u i używanie go zamiast nawigacji w telefonie komórkowych. Wygodę, jaką otrzymamy dzięki temu rozwiązaniu docenimy bardzo szybko.