TOP 5 najbardziej imprezowych miast w Europie
Polecane

W Europie nie brakuje miast, w których można imprezować do woli. Jeżeli Twoim planem na wakacje lub szalony weekend jest relaks na imprezie, a kluby taneczne, muzyka elektroniczna i festiwale są Twoim żywiołem, sprawdź koniecznie 5 najbardziej imprezowych miast w Europie. Dobrej zabawy!

Manchester, Wielka Brytania

Brytyjski Manchester to miasto, z którego pochodzi wielu znanych muzyków i zespołu, którzy wyznaczają imprezowy charakter miasta. W Manchesterze mieszka i uczy się ponad 100 000 studentów, którzy spędzają czas wolny w pubach i klubach w popularnej Dzielnicy Północnej, popijając angielskie piwo oraz słuchając występów lokalnych DJów. Warto wybrać się do jednego z klubów takich jak Band on the Wall i Mint Lounge, które oferują ciekawą muzykę i dobrą zabawę. Ze względu na młodzieżowy i nieoficjalny charakter tych miejsc, nie musisz przejmować się dress codem, wystarcz założyć awangardowy t-shirt i jeansy.

Rotterdam, Holandia

Rotterdam to miasto uznawane za mekkę imprezowiczów z całej Europy. Położne w zachodniej Holandii miasto kusi turystów kameralnymi pubami, klubami proponującymi występy DJów oraz dużym wyborem napojów wyskokowych. Warto zajrzeć do pubu De Witte Aap, klubu Nhow Bar, w którym można podziwiać niesamowity widok na panoramę miasta, a także do Locus Publicus Rotterdam, oferującego największy wybór piw z całego świata. Rotterdam to miasto o silnych tradycjach muzycznych, w którym imprezę lub festiwal dla siebie znajdą fani techno, house oraz hardcore.

Bologna, Włochy

Bologna to włoskie miasto, które dzięki obecności uniwersytetów, a także studentów z całego świata, biorących udział w programie Erasmus, zyskało zupełnie nowy wymiar. Napływ młodych ludzi, którzy w wolnym czasie imprezują w klubach i pubach, a także podczas festiwali, ożywił miasto i doprowadził do rozkwitu życia nocnego. Wiele klubów oferuje bezpłatne piwo i drinki z wódką w cenie wejściówki, a w wielu innych miejscach ceny drinków także nie zrujnują studenckiej kieszeni. W Bolognii warto odwiedzi miejsca łączące ze sobą muzykę i dobrą zabawę, takie jak Black Fire - Rock Pub, Locomotiv Club oraz Covo Club.

Saint-Tropez, Francja

Saint-Tropez to nadmorski kurort, który przyciąga zarówno filmowe gwiazdy jak i wielbicieli imprez do białego rana. W tym mieście dress code ciągle ma znaczenie, więc warto zaopatrzyć się w modną sukienkę lub elegancką koszulę, a także drogie dodatki, np. torebkę od znanego projektanta lub zegarek. W Saint-Tropez w wielu nocnych klubach obwiązuje ostra selekcja na wejściu, dlatego wiele osób może jedynie pomarzyć o zabawie w ekskluzywnych miejscach takich jak Les caves du Roy. Nieco łatwiej powinno być w l'Esquinade club, gdzie w rytm muzyki techno i house impreza trwa całą noc.

Zaragoza, Hiszpania

Gorący, hiszpański klimat sprzyja życiu nocnemu w mieście Zaragoza, stolicy Aragonii. W tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie: fani muzyki techno, koncertów na żywo oraz kameralnych, studenckich pubów. Najlepsze kluby w mieście skupiają się tutaj w okolicy ulic Moncasi, Royo i Zumalacárregui, a także Tomás Bretón. Jeżeli planujesz spędzić kilka dni w Zaragozie, na pewno nie będziesz się nudzić, ponieważ w tym mieście każdy dzień można spędzić w innym, równie ciekawym klubie, bawiąc się przy innym rodzaju muzyki.

W Europie jest wiele imprezowych miast godnych uwagi. Planując imprezowy wyjazd z przyjaciółmi, warto znaleźć hotel położony w centrum miasta lub w bezpośrednim pobliżu najlepszych klubów, a następnie zarezerwować na hotels.itaka.pl. Wybierając noclegi w dobrej lokalizacji unikniesz problemów z dojazdami, a po dobrej zabawie będziesz mógł wrócić do hotelu pieszo, oszczędzając na kosztach taksówek i komunikacji miejskiej.