Tanie podróżowanie - jest na to sposób
Polecane

Tanie podróżowanie dzięki pożyczce - na pozór brzmi nielogicznie, ale mając regularny dochód i pewność spłaty zadłużenia w terminie, warto rozważyć tę formę wsparcia. Niektóre okazje nie będą się powtarzać i wraz z coraz większymi obowiązkami może brakować czasu na beztroskie podróżowanie po Starym Kontynencie.

Tanie podróże

Kiedy w 1989 roku po ponad czterech dekadach Polacy znów zyskali możliwość podróżowania po Europie, wiele osób wybierało się do Berlina, Mediolanu, Stambułu czy Londynu nie tyle w celach turystycznych, lecz handlowych. Paszport stał się dokumentem szeroko dostępnym, ograniczeniem mogły być tylko pieniądze. Jednak mający oszczędność we krwi Polacy zamiast podróży lotniczych wybierali własne auto lub uciążliwą, lecz sporo tańszą podróż autokarem lub pociągiem. Z czasem, zwłaszcza po wstąpieniu Polski do struktur unijnych, podróżowanie stało się sposobem na poznawanie nowych kultur, innych światów i wypoczynku nad błękitnym morzem.

Tanie linie

Otwarte granice są niezwykle kuszące i niewiele potrzeba, żeby choć na chwilę zagościć w Paryżu, Helsinkach czy Wiedniu. Dzięki rewolucji na rynku lotniczym i pojawieniu się budżetowych przewoźników nigdy dotąd nie było tak tanio - bilet lotniczy na kraniec Europy w cenie biletu na pociąg międzymiastowy to kusząca perspektywa, nawet jeśli trzeba podróżować z lotniska oddalonego od centrum i z niewielką ilością bagażu. Najtańsze bilety lotnicze pojawiają się na kilka miesięcy przed planowanym wylotem. I zwłaszcza młodzi wtedy dokonują rezerwacji. Przeszkodą może być chwilowy brak gotówki – niewielki odsetek studentów ma znaczne rezerwy finansowe. Więc kiedy można kupić bilet do Madrytu w obie strony za 200 czy 300 złotych, wsparciem będzie szybka pożyczka przez Internet. Już po kwadransie od wypełnienia wniosku pieniądze powinny być na koncie. Kolejny krok to zapłata za bilet i przygotowania do podróży.

Zamiast hoteli

Podróżowanie po Europie możliwe jest także kiedy brak wystarczających środków na nocleg. W sieci jest coraz więcej ofert od osób prywatnych, które za darmo ugoszczą przybyszów. Warunkiem jest rewanż - więc jeśli jest możliwość przyjęcia gościa z Niemiec czy Hiszpanii w wynajmowanym mieszkaniu jest to propozycja warta uwagi. Oczywiście propozycja tylko dla osób ciekawych świata i ludzi.

Tanie noclegi to także popularne hostele - w każdym większym europejskim mieście można znaleźć kilka i podobnie jak w przypadku zakupu najtańszych biletów lotniczych, warto pośpieszyć się z rezerwacją. Będzie dużo taniej. I tu również w przypadku oczekiwania na wypłatę lub stypendium, warto rozważyć szybkie pożyczki przez Internet.