Weekend w Pradze - co warto zobaczyć?

Autor: iras · Dodano: 2016-05-18 · Czechy   Kraj: Czechy
Kategoria: Polecane
Weekend w Pradze - co warto zobaczyć?
Weekendowa wycieczka do stolicy Czech powinna z całą pewnością obejmować zamek na Hradczanach i Most Karola. Warto również odwiedzić dawną żydowską dzielnicę Josefov. Dwa dni to dość krótko na zwiedzanie Pragi, dlatego należy je dobrze zaplanować.

Jak dojechać do Pragi?

Do Pragi można wybrać się własnym autem. Szybsza i wygodniejsza podróż to lot samolotem. Praskie lotnisko znajduje się 40 minut od centrum miasta. Wylatując z Polski nie musimy martwić się o auto, którym dojedziemy na lotnisko, ponieważ dzięki usłudze firmy StartParking możemy je zostawić niedaleko np. Okęcia, na parkingu w Warszawie.

Plan zwiedzania w Pradze

Kiedy już dotrzemy do stolicy Czech, możemy udać się do jednej z knajpek nieopodal Mostu Karola i Hradczanów. Po obiedzie odwiedźmy oba te miejsca: romantyczny most z XIV wieku ozdobiony gotyckimi figurami oraz największy na świecie zamek. Był on siedzibą czeskich głów państwa od IX wieku. Nieopodal znajdują się też: Kaplica Św. Wita, mury obronne, dziedzińce, a także Złota Uliczka. Na Starym Mieście warto przejść się po Rynku. Na nim znajduje się m.in. ratusz z zegarem astronomicznym z XV wieku. O pełnej godzinie od 9 do 21 można na nim zobaczyć okrążające zegar figury apostołów. Bardzo ciekawym budynkiem jest Tańczący Dom. To budynek z 1996 roku uważany za jeden z naczelnych przykładów nowoczesnej czeskiej architektury. Dla wielbicieli budowli gratką będzie klasztor na Strahowie. Może się poszczycić największą niepaństwową kolekcją obrazów w Europie. Z jego okien można podziwiać przepiękny widok na miasto. Wspaniałe budynki można obejrzeć w alternatywnej dzielnicy miasta, jaką jest Mala Strana. Nie sposób obojętnie przejść obok Muzeum Alfonsa Muchy i Muzeum Marionetek. Podobnie jest z synagogą Staronowa w dawnej żydowskiej dzielnicy Josefov. Jedna z legend głosi, że rabin z nią związany stworzył Golema, który bez powodu wpadał w szał i niszczył wszystko, co napotkał po drodze. Ciekawostka omijana przez przewodniki to malowniczy przesmyk znajdujący się przy Gospodzie Host. Łączy on ulicę Uvoz i Loretańską, a wyróżniają go rozmiary: szerokość jednego metra i długość stu metrów. Idąc nim dotrzemy do skraju dzielnicy, gdzie można podziwiać Wzgórze Petrin i panoramę miasta.
Zobacz także: Wypad na zakupy do Londynu
Reklama
Polub nas