Wakacje za granicą last minute
Polecane

Wakacje last minute to doskonała propozycja dla osób, które chcą odpocząć, zaoszczędzić i jednocześnie mogą wziąć urlop kilka dni przed wylotem. Największą zaletą tego typu ofert jest promocyjna cena.

Last minute, czyli korzystne wakacje

Wakacje last minute to wakacje kupowane tuż przed urlopem, np. kilka dni przed wyjazdem. Są to specjalne oferty biur podróży, które oferują promocyjne ceny, nawet o połowę niższe od regularnych ofert. Jeśli mimo obniżki nie dysonujemy odpowiednią kwotą, a marzy nam się urlop, dobrym rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki przez internet - pieniądze będziemy mieć na koncie nawet w 15 minut. Organizatorzy wycieczek decydują się obniżyć ceny z reguły wtedy, gdy zostanie im tylko kilka wolnych miejsc. Wszystkie atrakcje, posiłki i miejsca noclegowe pozostają takie same, jak przy wyższej cenie. Za tygodniowe wakacje w Egipcie można zapłacić 1000 złotych, a na wycieczkę objazdową na Sri Lankę przeznaczyć 3500 złotych. Takie okazje pojawiają się najczęściej od maja do połowy czerwca oraz przed grudniowymi świętami i tuż po nowym roku.

Dla kogo wakacje za granicą last minute?

Lat minute to świetna okazja na wakacje za granicą dla osób, które nie muszą planować urlopu w ściśle określonym czasie, np. mają do dyspozycji dwa miesiące, a dokładny czas urlopu mogą zaplanować kilka dni przed wolnym. Taka oferta spodoba się osobom, które mogą i chcą dopasować się do oferty biura pod względem terminu, kraju, hotelu i lotniska.

Wady wakacji last minute

Wakacje last minut nie są najlepszą propozycją dla osób, które mają zaplanowany urlop w konkretnym terminie, np. przez 7 dni. Taki urlop odradza się też osobom, które mają np. upatrzony konkretny hotel - może się okazać, że nie będzie go w ofercie lub szybko zostanie zajęty. Kolejną niedogodnością są lotniska – często jest tak, że miejsce wylotu lub powrotu nam nie odpowiada. Osoby, które posiadają małe dzieci mają mniejsze szanse na znalezienie satysfakcjonującej oferty.