Łowcy Przygód
Podróżnicy

Łowcy Przygód to niezwykle ciekawa inicjatywa łącząca w sobie media i przygodę. Twórcy postawili sobie za cel stworzenie cyklu reportaży o profilu sensacyjno-przygodowo-turystycznym, przybliżającym ciekawe miejsca, zapomniane szlaki, mroczne tajemnice czy fascynujące budowle (głównie z Dolnego Śląska i okolic). Ideą cyklu jest promocja turystyki alternatywnej, która przeciętnemu Kowalskiemu udowodni, że przygoda może czaić się tuż za zakrętem i niekoniecznie w miejscu opisywanym przez kolorowe przewodniki turystyczne. Za projektem stoi dwóch pasjonatów mających duże doświadczenie w mediach. Są to: Marcin M. Drews (dziennikarz, pisarz, scenarzysta, nauczyciel akademicki, specjalista ds. PR i nowych mediów) oraz Mateusz Stan (fotograf artysta, reżyser wideoklipów, młody dziennikarz).

Łowcy Przygód

Twórcy nie skupiają się wyłącznie na przygodzie czy turystyce. Udało im się także, skutecznie zainterweniować w sprawie demolowanego i rozkradanego przez ludność dawnego piastowskiego zamku w Jędrzychowie przebudowanego na ewangelicki kościół. Dzięki nim o bezpańskim i porzuconym zabytku zrobiło się głośno w mediach, a sprawą wkrótce zajął się konserwator zabytków. Na kanale telewizyjnym Łowców Przygód można znaleźć także wiele ciekawych cykli jak m.in. serię w której widz oprowadzany jest po miejscach które zainspirowały i posłużyły za tło dla stworzonej w Polsce gry komputerowej Zaginięcie Ethana Cartera (The Vanishing of Ethan Carter) czy reportaże rozprawiające się z mitami oraz podsumowujące medialną gorączkę wokół słynnego "złotego pociągu" spod Wałbrzycha.

Łowcy Przygód - strona internetowa: www.lowcyprzygod.tv
Łowcy Przygód na Facebook'u: www.facebook.com/LowcyPrzygod
Łowcy Przygód na YouTube: www.youtube.com/user/LowcyPrzygodTV

Poniżej obejrzeć możecie jeden z filmów Łowców Przygód, który uzyskał nominację w Grand Video Awards 2015. Po więcej zapraszamy na ich kanał.