Wjazd
Aby przekroczyć granicę Boliwii, należy mieć przy sobie ważny paszport lub paszport tymczasowy. Dokument powinien być ważny przez cały okres planowanego pobytu. Gdy pobyt nie przekracza 90 dni wiza nie jest wymagana.
Praktyczne informacje
- Boliwia nie ma przedstawicielstwa dyplomatycznego w Polsce. Osoby udające się na okres dłuższy niż 3 miesiące winny ubiegać się o wizę w Ambasadzie Boliwii w Berlinie.
- Ubezpieczenie w Boliwii nie jest obowiązkowe, należy jednak pamiętać, że w razie wypadku trzeba pokryć wszelkie koszty medyczne. Zalecane jest wykupienie polisy, zwłaszcza od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia.
- Podczas wjazdu do Boliwii wręczany jest specjalny formularz wjazdowy, tzw. Tarjeta Andina, który należy zachować i bezwzględnie zwrócić przy wyjeździe (jego utrata przedłuża odprawę na granicy).
- Podróżni przybywający do Boliwii z krajów, w których występuje ryzyko zakażenia żółtą febrą powinni posiadać ważny certyfikat szczepienia.
- Wschodnia część Boliwii leży na obszarze wysokogórskim (np. stolica La Paz na wysokości ok. 4000 metrów n.p.m.). Trzeba się liczyć z możliwością wystąpienia w tamtym rejonie objawów choroby wysokościowej (soroche), takich jak bóle głowy, jamy brzusznej czy torsje.
- Na większości obszarów górskich występuje ryzyko zakażenia chorobą Chagasa, przenoszoną przez pluskwiaki.
- Drogi w Boliwii są niebezpieczne ze względu na warunki terenowe i zły stan nawierzchni.
Napięcie Rodzaje gniazdek elektrycznych
Napięcie sieciowe: 230 V / 50 Hz