Belgia (Koninkrijk België) - Przewodnik

Kraj: Belgia · Kontynent: Europa
Stolica: Bruksela · Waluta: euro
Powierzchnia: 30 528 km² · Populacja: 10 584 534
Stolica - Bruksela
Miasta connor· 357
Brugia
Miasta connor· 272

Belgia - Informacje ogólne o kraju

Belgia (Królestwo Belgii) to niewielkie państwo federacyjne w zachodniej Europie, położone w południowej części historycznego rejonu zwanego Niderlandy. W swoich obecnych granicach kraj ten istnieje od 1830 roku i podzielony jest na trzy strefy językowe: francuską, niderlandzką i niemiecką. Większość część powierzchni Belgii zajmują malownicze niziny oraz równiny. Jedynie w południowo-wschodniej części kraju znajdują się tereny silnej pofałdowane. Ich krajobraz stanowią głównie silnie zalesione niewielkie góry Ardeny. Najwyższym punktem Belgii jest znajdujący się w pobliżu niemieckiej granicy szczyt Signal de Botrange. Jego wierzchołek sięga 694 metrów n.p.m. Największymi atrakcjami turystycznymi Belgi są piękne i pełne zabytków miasta. Do najciekawszych z nich zaliczyć możemy m in. Brukselę, Brugię, Antwerpię, Gandawię, Liége czy Tongeren. Stolica Belgi, Bruksela jest jednocześnie stolicą Unii Europejskiej. Oprócz miast spotkać można tu także wiele popularnych nadmorskich uzdrowisk jak Spa czy Ostenda.
Belgia - Kilmat
W Belgii panuje klimat umiarkowanie ciepły, morski charakteryzujący się dużymi zachmurzeniami oraz częstymi opadami deszczów, które w rejonach górskich (Ardeny) utrzymują się do nawet 200 dni w roku. Lata z reguły bywają dość ciepłe i łagodne, ale rzadko gorące. Zimy zaś przeważnie są chłodne, a czasami mroźne. Im dalej na południe tym temperatura o kilka stopni rośnie. Dlatego Walonię uważa się zwykle za cieplejszą aniżeli Flandrię, choć na wschodzie jest już nieco chłodniej ze względu na wpływ ostrzejszego klimatu kontynentalnego.
Belgia - Historia
Terytorium współczesnej Belgii jest zamieszkane przez ludzi od co najmniej 100 tysięcy lat. Wschodnia Belgia ma jedną z najwyższych koncentracji miejsc śladów życia neandertalczyków w Europie. Pierwsze na świecie neandertalskie szczątki zostały odkryte w Engis, na przedmieściach miasta Liege w 1829 roku. W późniejszym czasie zostały znalezione także na Sclayn, Spy-sur-l'Orneau, Trooz, La Naulette i Veldwezelt-Hezerwater. ...
PRZECZYTAJ CAŁOŚĆ
Belgia - Wademekum turysty
Wieże strażnicze beffroi
Ardeny
Belgijska czekolada
Zdjęcia [138]
Kopiec Lwa
Pomniki kefir· 444
Kopiec Lwa
Pomniki kefir· 371
Bruksela
Miasta connor· 384
Bruksela
Miasta connor· 357
Bruksela
Miasta connor· 304
Bruksela
Miasta connor· 307