Estonia (Eesti) - Przewodnik

Kraj: Estonia · Kontynent: Europa
Stolica: Tallin · Waluta: euro
Powierzchnia: 45 226 km² · Populacja: 1 340 127
Stolica - Tallin
Miasta jarko· 623
Zamek w Narwa
Zamki i pałace viking· 633

Estonia - Informacje ogólne o kraju

Estonia (Republika Estońska) to niewielkie państwo w północno-wschodniej Europie, położone nad Morzem Bałtyckim. Jest to kraj nizinny rozciągający się wzdłuż wschodniego wybrzeża Bałtyku gdzie, większość powierzchni zajmują tereny rolnicze, lasy, pola, bagna, mokradła czy torfowiska. Najwyższym wzniesieniem Estonii jest położona w pobliżu miejscowości Haanja - góra Suur Munamägi (318 metrów n.p.m.). Na jej szczycie znajduje się wybudowana w 1939 roku wieża obserwacyjna.
Linia brzegowa Estonii liczy sobie blisko 1400 km. W jej skład wchodzi przeszło półtora tysiąca atrakcyjnych turystycznie wysp i wysepek. Charakteryzuje się ona także mnogością malowniczych zatok i cieśnin.
W swoim obecnym kształcie Estonia istnieje od 1991 roku kiedy to miał miejsce rozpad dawnego ZSRR. Nazwa kraju prawdopodobnie wywodzi się od słowa Aestii (jedno z prehistorycznych plemion nadbałtyckich). Język estoński jest bardzo blisko spokrewniony z językiem fińskim i nie przypomina języków innych republik bałtyckich.
Obecnie Estonia to kraj coraz częściej dostrzegany i wybierany przez turystów zagranicznych. Jednym z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych kurortów jest położona nad Zatoką Ryską - Parnawa (Parnu). Zaś najładniejszym i najbogatszym w zabytki miastem jest stolica Estonii - Tallin.
Zdjęcia [96]
Tallin
Miasta jarko· 629
Tallin
Miasta jarko· 623
Tallin
Miasta jarko· 624
Tallin
Miasta jarko· 679
Tallin
Miasta jarko· 626
Tallin
Miasta jarko· 656
Estonia - Zabytki i atrakcje
Miasta [4]
Zamki i pałace [6]
Obiekty sakralne [1]
Wodospady [2]
Muzea i Skanseny [1]
Latarnie morskie [3]
Reklama
Polub nas