Lloret de Mar

Hiszpania
Kraj: Hiszpania
Kontynent: Europa
Kategoria: Plaże, morza, jeziora i rzeki
Prowincja: Katalonia
Powierzchnia: 47 km²
GPS: N: 41°41'49.13", E: 2°50'44.73"
Lloret de Mar to jeden z najpopularniejszych letnich kurortów Hiszpańskich, położony w Katalonii w południowej części wybrzeża Costa Brava. W mieście znajduje wiele pięknych piaszczystych plaż o niespotykanych malowniczych krajobrazach (plaża z obu strona otoczona jest urwiskami skalnymi). Doskonała baza noclegowa i rozbudowana sieć punktów usługowych, w których można wypożyczyć parasole, leżaki czy sprzęt do uprawiania sportów wodnych (deski, rowery czy skutery wodne) powoduje że w sezonie letnim przybywają tu tłumy wczasowiczów. Z myślą o turystach przygotowano tu także liczne restauracje, dyskoteki, puby, bary, beach cluby czy nocne lokale które uważane są za jedne z najlepszych w Europie.

Zwiedzanie
Lloret de Mar to także miasto o wielowiekowej historii. Znajduje się tu także wiele zabytkowych budowli z których godne uwagi są m in. XI wieczna kaplica Sant Quirze, XVI wieczny Kościół Sant Roma, XI wieczny zamek (Castillo de Sant Joan), okazałe grobowce Cami del repos oraz poświęcony żonom rybaków pomnik rybaczki. W Lloret de Mar znajduje się także jeden z największych parków wodnych w Europie - Water World w którym dla miłośników kąpieli przygotowano ponad 20 różnych atrakcji i zjeżdżalni wodnych. Lloret de Mar stanowi także idealny punkt wypadowy do pobliskiej Barcelony i średniowiecznej Girony.
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
W Andaluzji narodziło się słynme flamenco, czyli zjawisko kulturowe, związane z folklorem andaluzyjskich Cyganów, obejmujące muzykę graną przede wszystkim na gitarze, śpiew, taniec oraz specyficzny strój tancerzy (obcisłe spodnie, biała koszula, obcisła kamizelka, mała apaszka pod szyją, buty wzorowane na butach do jazdy konnej z wysokimi obcasami oraz charakterystyczny płaskodenny kapelusz).
Reklama
Polub nas