Corigliano Calabro

Włochy
Kraj: Włochy
Kontynent: Europa
Kategoria: Miasta
Region: Kalabria
Populacja: 40 386
GPS: N: 39°35'46.00", E: 16°31'7.00"
Corigliano Calabro
Corigliano Calabro to miasto w południowych Włoszech, położone na malowniczym wzgórzu w pobliżu ujścia rzeki Corigliano do Zatoki Tarenckiej (Morze Jońskie). Jego początki sięgają drugiej połowy X wieku, kiedy to książę Roberto il Guiscardo polecił wznieść tu warowny zamek wokół którego w późniejszym czasie powstała osada a później miasto.
W 1538 roku Corigliano udało się skutecznie odeprzeć atak pływających wtedy po wodach Morza Śródziemnego i atakujących okoliczne miasta Saracenów.
Do najważniejszych zabytków Corigliano Calabro zaliczyć możemy m in. wzniesiony w 1073 roku i przebudowany w XIV wieku Pałac Książęcy (Castello Ducale), XV wieczny kościół del Carmine Santissima Annunziata, kościół św Antoniego, XVI wieczny kościół św. Franciszka z Paola, częściowo zachowaną bramę miejską oraz XV wieczną kolegiatę św Piotra.
Czy wiesz że?
Odwiedzając Wenecję na pewno natkniemy się gdzieś na wizerunek skrzydlatego lwa. Jest on symbolem św. Marka (jednego z ewangelistów), który jest patronem Wenecji. Złoty lew to także główna nagroda na corocznym europejskim festiwalu filmowym w Wenecji.
Reklama
Polub nas