Zamek w Brézé (Château de Brézé)

Francja
Kraj: Francja
Kontynent: Europa
Kategoria: Zamki i pałace
Region: Kraj Loary
Miejscowość: Brézé
Strona Internetowa: www.chateaudebreze.com
GPS: N: 47°10'28.00", W: 0°3'27.00"
Zamek w Brézé
Zamek w Brézé - panorama
Brézé to niewielkie miasteczko środkowo-zachodniej Francji, położone w dolinie rzeki Loary, około 10 km w kierunku południowym od centrum Saumur. Jednym z ciekawszych atrakcji turystycznych jest tu usytuowany w samym sercu miasteczka okazały zamek. Jego początki sięgają XI wieku, kiedy to wzniesiona została tu pierwsza warownia. Wkrótce potem otoczono ją wykutą w skale głęboką (18 metrów) fosą. Wtedy też pod zamkiem wydrążona została rozległa sieć korytarzy, sal oraz pochylni w których niegdyś znajdowały się przeróżne pomieszczenia gospodarcze dziś zaś przebiega tędy trasa turystyczna.
Na początki XVI wieku warownia w Brézé została przekształcona w imponującą renesansową rezydencję mieszkalną. Całość zaś otoczona została malowniczym parkiem krajobrazowym.
Godziny otwarcia
- luty, marzec, październik, listopad, grudzień w godz.: 10:00-18:00
- kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień w godz.: 10:00-18:30
- lipiec, sierpień w godz.: 10:00-19:30
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Loara to najdłuższa rzeka we Francji. Jej dolina ciągnie się na długości około 1020 km i stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych kraju. Na obu brzegach rzeki spotkać można się niezliczona ilość zamków i pałaców, piękne zabytkowe miasteczka oraz bajkowe ogrody. W 2000 roku środkowa część Loary wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Reklama
Polub nas