Djurs Sommerland

Dania
Kraj: Dania
Kontynent: Europa
Kategoria: Parki rozrywki
Region: Jutlandia Środkowa
Miejscowość: Nimtofte
Strona Internetowa: www.djurssommerland.dk
GPS: N: 56°25'33.36", E: 10°33'2.03"
Djurs Sommerland
Djurs Sommerland - panorama
Nimtofte to niewielka miejscowość w Danii, położona na wschodnim wybrzeżu Jutlandii (półwysep Djursland). Tym co przyciąga tu wielu turystów oraz miłośników dobrej zabawy jest usytuowany około 3 km na północ od miasteczka rozległy park rozrywki Djurs Sommerland. Park ten otwarty został w 1981 roku i z każdym sezonem rozbudowywany jest o nowe atrakcje. Obecnie goście mają tu do dyspozycji około 60 różnych atrakcji oraz zabaw podzielonych na 8 stref tematycznych: Piratland, Mexicoland, Vikingeland, Westernland, Lilleputland, Afrikaland, Vandland oraz Sommerland. Największa popularnością cieszy się udostępniony w 2008 roku i osiągający prędkość 90 km/h rollercoaster Pirate (najszybszy w Danii) oraz kolejka górska Jewel.
Każdego roku park Djurs Sommerland odwiedzany jest przez przeszło 700 tysięcy osób co czyni go jedną z największych atrakcji turystycznych Danii.
Godziny otwarcia
- park otwarty jest od 10 maja do 19 października
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Obok piwa, narodowym trunkiem Duńczyków jest Akvavit ("woda życia"). Jest to produkowana gównie w Aalborgu mocna wódka (ok. 40% alk.) o wielu smakach (m in. jałowcowym czy anyżkowym). Trunek ten stanowi także podstawę do sporządzania rozmaitych nalewek i drinków.
Reklama
Polub nas