Zamek Radyně (Hrad Radyně)

Czechy
Kraj: Czechy
Kontynent: Europa
Kategoria: Zamki i pałace
Kraj: Pilzneński
Miejscowość: Starý Plzenec
GPS: N: 49°40'51.74", E: 13°27'54.66"
Zamek Radyně
Zamek Radyně - panorama
Radyně to niewielka miejscowość w zachodnich Czechach, położona na obrzeżach niewielkiego miasta Starý Plzenec w odległości około 10 km od Pilzna. Główną atrakcją turystyczną są tu usytuowane na malowniczym wzgórzu (566 metrów n.p.m.) ruiny dawnego zamku królewskiego. Twierdza ta wzniesiona została prawdopodobnie w połowie XIV wieku za panowania króla czeskiego Karola IV w miejscu dawnego drewnianego grodu obronnego. W kolejnych wiekach na zamku rezydowali urzędnicy królewscy.
Po drugiej wojnie światowej zamek został przejęty przez skarb państwa. Przez jakiś czas działało to centrum przekaźnikowo-radiowe. Obecnie częściowo odrestaurowane i zabezpieczone ruiny zamku udostępnione są dla zwiedzających.
Ceny biletów
- ulgowy: 30 CZK
- normalny: 50 CZK
- rodzinny: dzieci 20 CZK, dorośli 40 CZK
Godziny otwarcia
- od kwietnia do maja - godz.: 10:00-18:00 (w soboty, niedziele i święta)
- od czerwca di sierpnia - godz. 10:00-18:00 (codziennie za wyjątkiem poniedziałków i świąt)
- od września do października - godz.: 10:00-17:00 (w soboty, niedziele i święta)
Zdjęcia [3]
Zamek Radyně
Zamki i pałace jarek· 804
Zamek Radyně
Zamki i pałace jarek· 805
Zamek Radyně
Zamki i pałace jarek· 985
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Słynny sympatyczny dzielny Wojak Szwejk stanowi jeden nieoficjalnych symboli Republiki Czeskiej. Jest to fikcyjna postać, którą stworzył czeski pisarz Jaroslav Hašek w swojej książce zatytułowanej Przygody dobrego wojaka Szwejka podczas wojny światowej. Opowiada ona zabawne losy pochodzącego z Pragi sympatycznego sprzedawcy psów Józefa Szwejka wcielonego do armii Austro-Węgierskiej. Zabawne przygody Szwejka zdobyły ogromną popularność na całym świecie. Książa ta przetłumaczona została na 57 języków.
Reklama
Polub nas