Djuni (Дюни)

Bułgaria
Kraj: Bułgaria
Kontynent: Europa
Kategoria: Plaże, morza, jeziora i rzeki
Obwód: Burgas
GPS: N: 42°22'23.04", E: 27°42'52.21"
Djuni to popularny letni kurort we wschodniej Bułgarii, położony nad brzegiem Morza Czarnego pomiędzy miejscowościami Primorsko a Sozopolem. To niewielkie turystyczne miasteczko powstało w 1987 roku i obecnie szczyci się pełną infrastrukturę rekreacyjno-sportową (znajduje się tu siedem kortów tenisowych i kilka basenów) oraz rozrywkową. Tym co przyciąga jednak najwięcej turystów jest tu rozległa, blisko 5 kilometrowa szeroka plaża w kształcie podkowy. Od wiatru chronią ją otaczające wysokie wydmy.
W Djuni panują znakomite warunki do uprawiania windsurfingu oraz innych sportów wodnych. Na miejscu zawsze można wypożyczyć zarówno sprzęt, jak i skorzystać z usług fachowego instruktora.
Zabytki i atrakcje w pobliżu (do 50 km)
Czy wiesz że?
Z Bułgarii wywodzi się słynny rzymski niewolnik i gladiator Spartakus. Urodził się w pobliżu miasteczka Sandanski i z pochodzenia był Trakiem (choć nie zostało to udowodnione). Do historii przeszedł jako główny organizator i przywódca największego w starożytności powstania niewolników, w którym wzięło udział około 100 tysięcy wojowników (niewolników i gladiatorów). Powstanie zostało krwawo stłumione przez rzymskiego wodza Krassusa, a sam Spartakus poległ na polu walki.
Reklama
Polub nas